Kék hírekElfogták a kishomoki gyújtogatót

2013. május 30., csütörtök
 
Elfogták a kishomoki gyújtogatót

H. Péter 31 éves férfi négy lakatlan házat gyújtott fel Hódmezővásárhely Új-Kishomokon az elmúlt másfél évben.

 

 

 

 

 

A bizonyítékokat látva megtört és beismerő vallomást tett az Új-Kishomoki gyújtogató. A vásárhelyi rendőrök őrizetbe vették.

Habár a hódmezővásárhelyi nyomozók már a kezdetben sejtették, hogy szándékos gyújtogatás áll a tüzek hátterében, csak kevés értékelhető nyom maradt a helyszíneken, ami megnehezítette a bizonyítást.

 

Arany Tóth Atillától, a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószóvivője tájékoztatása szerint Kishomokon tavaly november 18-án este a Fenyves és a Jószomszédok utca kereszteződésében is kigyulladt egy fából épült melléképület. A szóvivő elmondta, két kocsival mentek a helyszínre, mert a tűz lakóépületeket is veszélyeztetett. A tűz keletkezésének oka akkor még ismeretlen maradt.

Legutóbb május 27-én éjjel a Fári utcában kapott lángra egy lakatlan ingatlan tetőszerkezete. A nyomozókat ezen a helyszínen talált nyomok vezették el H. Péterhez, ugyanahhoz a 31 éves férfihoz, aki ellen a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság már korábban vádemelést javasolt egy ugyanilyen ügy miatt.

H. Péter május 29-i gyanúsítottkénti kihallgatásán az elé tárt bizonyítékokat látva megtört és beismerő vallomást tett. A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság rongálás bűntettének megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vette és kezdeményezte előzetes letartóztatását.

 
 
Forrás: CSMRFK
VH
 

Olvassa el ezt is!

A vásárhelyi rendőrök nagy fogása

A vásárhelyi rendőrök nagy fogása

Úgy tűnik, megoldódott az utóbbi hónapokban a vásárhelyiek kedélyét borzoló kerékpárlopás-sorozat. Elfogták A. Arnold 24 éves vásárhelyi fiatalembert, akit 24 kerékpár ellopásával gyanúsítanak. 
Izraelben nyert Risztov Éva

Izraelben nyert Risztov Éva

A londoni olimpián aranyérmet nyert úszónő már a nyitányon alaposan belekezdett, hiszen esélyeshez méltó teljesítménnyel mindenkit maga mögé utasított. Nagy képpel!
Több, mint 40 előadó

Több, mint 40 előadó

Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.
Ismét SZIN-es világ Szegeden

Ismét SZIN-es világ Szegeden

Magyarország legrégebbi és egyik legnépszerűbb könnyűzenei eseménye augusztus 26. és 29. között ismét megnyitja kapuit a szegedi Partfürdő területén.
 

És ezt már olvasta?

Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 28. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Ulmi találkozó
Ulmi találkozó Az 1992 óta Hódmezővásárhely testvérvárosába, az ott rendezett 14. Nemzetközi Duna Fesztiválra kiutazott Márky-Zay Péter polgármester.
 
Irány Hong Kong
Irány Hong Kong A világbajnokságra utazó magyar válogatott tagja lett a hódmezővásárhelyi Papp Jázmin, akinek Magyary Ágnes volt az edzője .
 
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak A díj olyan képzőművészeknek adható, akik munkásságukkal hozzájárultak a város kulturális életének gazdagításához, művészi hagyományainak továbbviteléhez.
 
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet Egy magyar-román közös uniós projekt keretében javítják elsősorban az idős páciensek mozgásszervi rehabilitációs ellátásának színvonalát