Kék hírekÉletmentés a Szabadság téren

2016. augusztus 6., szombat
 
Életmentés a Szabadság téren

A mentőszolgálat kérte a katasztrófavédelem segítségét, mert az újraélesztés után az életveszélyes állapotban lévő beteget nem tudták kórházba vinni.

 

 

 

 

 

 

A tűzoltók szakértelme és ereje sokszor nemcsak egy tűz megfékezéséhez, egy baleset sérültjeinek biztonságba helyezéséhez, vagy egy viharkár elhárításhoz kell, hanem azonnali kórházi ellátásra szoruló emberek mentéséhez is. Például télen írtunk a Vásárhelyi Hírekben, hogy éjszaka több mint egy kilométeren át a sáros földúton hordágyban vittek ki a tűzoltók a mentőhöz egy nőt, aki a tanyán megszült. Szintén többször előfordul, hogy a tűzoltók segítenek a szűk lakásból nehezen kimenthető betegeken. Ez történt a múlt héten Szegeden és most Vásárhelyen.       

 

Egy Szabadság téri emeletes ház egyik lakásában lett rosszul egy idős asszony. A mentőszolgálat kérte a katasztrófavédelem segítségét, mert az újraélesztés után a lakás szűk helyiségei miatt az egészségügyi személyzet nem tudta a mentőautóhoz szállítani a hordágyhoz rögzített, életveszélyes állapotban lévő beteget, akinek az állapotának a stabilizálásához infúzió és egyéb életmentő eszközök használata kellett.

Ezért a hódmezővásárhelyi tűzoltók kézi erővel és mentőkötél segítségével vitték le az asszonyt az első emeleti lakásból. Az idős nőt kórházba szállították.

 
 
VH-CSMKI
 

Olvassa el ezt is!

Dilemmák és döntések

Dilemmák és döntések

Idén az Őszi Tárlat tizenkét tagú zsűrije nyolc tagúra csökkent. A kortárs festészet majdnem minden vonulata megjelenik. Nyomulnak a fiatal művészek.
Ki hogyan tengődik?

Ki hogyan tengődik?

Öten kapnak milliós nyugdíjat Magyarországon, Csongrád Megyében 1000 idős embernek a 40 ezer forintot sem éri el az öregségi nyugdíja.
Ismét SZIN-es világ Szegeden

Ismét SZIN-es világ Szegeden

Magyarország legrégebbi és egyik legnépszerűbb könnyűzenei eseménye augusztus 26. és 29. között ismét megnyitja kapuit a szegedi Partfürdő területén.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 29. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 

És ezt már olvasta?

Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Több, mint 40 előadó
Több, mint 40 előadó Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.
 
Ulmi találkozó
Ulmi találkozó Az 1992 óta Hódmezővásárhely testvérvárosába, az ott rendezett 14. Nemzetközi Duna Fesztiválra kiutazott Márky-Zay Péter polgármester.
 
Irány Hong Kong
Irány Hong Kong A világbajnokságra utazó magyar válogatott tagja lett a hódmezővásárhelyi Papp Jázmin, akinek Magyary Ágnes volt az edzője .
 
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak A díj olyan képzőművészeknek adható, akik munkásságukkal hozzájárultak a város kulturális életének gazdagításához, művészi hagyományainak továbbviteléhez.
 
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet Egy magyar-román közös uniós projekt keretében javítják elsősorban az idős páciensek mozgásszervi rehabilitációs ellátásának színvonalát