Kék hírekÉletet mentettek a rendőrök Szentesen

2011. március 18., péntek
 
Életet mentettek a rendőrök Szentesen

Öngyilkosságot akadályoztak meg a szentesi rendőrök pénteken délelőtt a városban.

 

 

 

 

Egy 45 éves férfi hívta fel a rendőrség ügyeletét 10 óra körül, és zaklatott hangon közölte a hívást fogadó rendőrrel, hogy önkezével véget akar vetni az életének.

Az ügyeletes tiszt beszéltetni kezdte az elkeseredett telefonálót, és higgadt hangon megpróbálta tőle megtudakolni, hogy éppen hol tartózkodik. Miközben szóval tartotta a férfit, riasztotta kollégáit, és miután sikerült behatárolni, hogy merre van a telefonáló, a rendőrök célirányosan a helyszínre, az Arany János utcába siettek. Meg is találták a földön ülve a telefonáló férfit, aki másik kezében egy kést szorongatott, hogy azt maga ellen fordítsa. Szerencsére időben érkeztek a rendőrök, és még mielőtt magában komolyabb kárt tett volna - a kést ugyanis szívtájékra helyezve épp mellkasába akarta döfni, de kicsavarták a kezéből.

A férfihez mentőt hívtak, aki közben többször is epilepsziás rohamot kapott. A helyszínen tartózkodó rendőrök ennek során a mentők kiérkezéséig biztonságos helyzetbe fektették, hogy a roham sérülést ne okozzon.

Időközben kiderült, hogy az öngyilkosságot megkísérlő férfi előzőleg nagyobb mennyiségű gyógyszert vett be, illetőleg alkoholt is fogyasztott.

A férfit a mentők a pszichiátriára szállították.

 
 
Forrás: CSMRFK
 

Olvassa el ezt is!

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 4. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026

Vásárhelyi Művészeti Díj 2026

Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is

Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is

Az 1943. évi szovjet támadás évfordulóján január 12-én koszorúzás volt a Hősök terén álló második világháborús emlékműnél.

Kiképzőközpont épül Vásárhelyen

Kiképzőközpont épül Vásárhelyen

Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 

És ezt már olvasta?

A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026 Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.
 
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.
 
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll A Pénügyőr győzelmekkel, a Kosársuli vereségsorozattal. A két csapat ellentétes előjelekkel várhatta az alapszakasz második félidejét.