
A viharos, esős napok sok munkát adtak a tűzoltóknak. Elsősorban a kidőlt fák, leszakadt ágak eltávolítása volt a feladat. Közel 100 eset a négy nap leltárja.
A csütörtök hajnali órákban érkezett viharos hidegfront elsősorban megyénk északi – északnyugati részén okozott fennakadásokat. A tűzoltó egységek 49 esetben vonultak ki leszakadt ágakhoz, kidőlt fákhoz. A legtöbb beavatkozást Csongrád térségében végezték, itt 22 alkalommal kellet beavatkozni, Szentesen 9, Balástyán 7, Makón 2, Szegváron, Mórahalmon, Bakson, Hódmezővásárhelyen, Sándorfalván, Mindszenten, Szegeden, Szatymazon, Ópusztaszeren 1 – 1 alkalommal volt szükség műszaki mentésre.
Ezzel párhuzamosan – elsősorban Csongrád megye területén kívüli hálózati meghibásodások miatt – 9 településen szűnt meg -, illetve akadozott a villamos energia – szolgáltatás. A középfeszültségű hálózaton a szolgáltatás 15-én a kora esti órákra helyreállt.
Pénteken tovább folyt a csütörtöki vihar következményeinek felszámolása. Csongrádon és Szentesen 3 – 3 -, Makón és Szegeden 2 – 2 helyszínen kellett eltávolítani leszakadt ágakat, kidőlt fákat. Emellett Ásotthalom térségében, Földeákon, Mórahalmon, Röszkén és Ruzsán avatkoztak be hivatásos -, illetve önkéntes tűzoltó egységek.
Szombaton, az előző este érkezett újabb időjárási front miatt ismét megszaporodott a műszaki mentést igénylő események száma. A közel 60 esetből a legtöbb beavatkozást Csongrád, Szeged és Szentes térségében hajtották végre a tűzoltó egységek, de Makó, Hódmezővásárhely, Ruzsa, Csanytelek, Baks, Kistelek és Derekegyház térségében is szükség volt kidőlt fák, leszakadt ágak eltávolítására, illetve mélyebben fekvő helyeken összegyűlt csapadékvíz eltávolítására.
Vasárnap már jóval kevesebb műszaki mentést hajtottak végre a tűzoltók: Hódmezővásárhelyen két esetben favágáshoz, Szentesen és Szegeden egy – egy szivattyúzáshoz riasztották egységeinket.
Ezen a héten is várható eső, de ezzel együtt már több lesz a napsütés és melegszik is a levegő, ismét 30 Celsius-fok körüli maximumokra lehet számítani.