Kultúra, oktatásEgy sikerdarab Fehér József dalszövegeivel

2012. augusztus 4., szombat
 
Egy sikerdarab Fehér József dalszövegeivel

Április 27-én volt a premierje. A múlt hónapban második alkalommal is véget nem érő vastaps kísérte Siklósi Edit színdarabíró, dalszövegíró, dalszerző nagy sikerű darabját, a Tüskék, avagy ami még belénk szorult címmel az Angyalföldi József Attila Művelődési Központ A13 színházának előadását.

 

 

 


A szerző női szemmel, női lélekkel megélt tapasztalatait meséli el, hogy milyen is az élet páratlan oldala, hogy milyen viszontagságokkal jár a párválasztás, és mennyire nem könnyű a férfiak észjárásával megbirkózni.

Siklósi Edit egy interjúban elmondta, a darab tulajdonképpen egy olyan életszemléletet ad át az embereknek, melyből kiderül, hogy sose csüggedjenek, mert az élet egy nagy kaland, aminek sok állomása van, miközben folyamatosan keressük a boldogságot. Maga a darab dalokon és táncon keresztül mutat be egy élettörténetet, de a vidámabb megvilágításban. Humorral és kalanddal bő történet ez az igazit kereső nőről, aki az idők folyamán szabadul meg a múlt tüskéitől,” mondja a szerző. A két felvonásos, zenés-táncos színjáték dalszövegeit többségében Fehér József hódmezővásárhelyi költő írta.

Minden elhangzó dalt vastaps kísérte, s a közönség annyira jól érezte magát, hogy még az előadás befejezése után is bő félóráig maradt a művelődési központ előterében, és a szerzőkkel beszélgettek.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen

Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen

A Magyar Majorette Szervezetek Szövetségével közösen rendezte meg a Crystal Dance Club a Hello Spring Open mazsorettfesztivált és -versenyt.
Három Bach koncert Vásárhelyen

Három Bach koncert Vásárhelyen

A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra

Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra

A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
Kitüntetések Március 15-e alkalmából

Kitüntetések Március 15-e alkalmából

Magyar Érdemrend lovagkeresztet, illetve Magyar Arany Érdemkeresztet vehettek át vásárhelyi közéleti személyisége.
 

És ezt már olvasta?

Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott
Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott 88 éves korában elhunyt Lelkes István festőművész-tanár. Nemcsak Vásárhelyen, az országban is az utolsó polihisztorok egyike volt – bár ő nem ezt vallotta.
 
Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről
Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről Cigány történetekről nyílik kiállítás a Tornyai János Múzeumban. A  Néprajzi Múzeum által készített vándorkiállítás május 3-ig látogatható.
 
Kritikus helyzetben van a hódmezővásárhelyi és makói kórházi ellátás
Kritikus helyzetben van a hódmezővásárhelyi és makói kórházi ellátás Március 15-től a kórház vezetése nem szervezte meg a betegellátást, egyszerűen nem kötött szerződést az orvosok jelentős részével.
 
Nem jutottak be a felsőházi rájátszásba
Nem jutottak be a felsőházi rájátszásba Április 2-án a Budafok vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjában. Vereséggel zárták az alapszakaszt. 
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 13. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál Március 26-án avatták fel a Szilassi-poliéderként ismert nagyméretű alakzatát, amely hét lapból áll, és valamennyi lap minden másikkal szomszédos.
 
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében Idén a megyéből 9 szakképző intézményből, 10 szakmából összesen 14 fő jutott be a döntőbe. A HSZC iskoláiból 3 tanuló ért el helyezést.