Kultúra, oktatásEgy perc is lehet nehéz

2012. április 23., hétfő
 
Egy perc is lehet nehéz

A vásárhelyi Liszt Ferenc Ének Zenei Gyermekkórusa, az Arany Diplomával minősítés mellé, az egyáltalán nem könnyű egyperces Kodály darab előadásáért külön dicsérő oklevelet kapott.

 

 

Képeink a makói hangverenyen készültek.

 

 

Bányai Lászlóné kórusvezető: „A gyerekek először csodálkoztak, hogy a ’Katalinkát’, ezt a kis rövid óvodásdalt fogják megtanulni. Aztán miután a Magyar Rádió Gyermekkórusával meghallgatták Kodály Zoltán átiratát, megtetszett, majd olyan nagy kedvet kaptak hozzá, hogy az egyébként egyáltalán nem könnyű egyperces darab eőadását az Éneklő Ifjúság makói hangversenyén a Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége külön dicsérő oklevéllel jutalmazta”

A Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskola gyermekkórusának koncertnyelven, ez az elismerés már csak „ráadása volt” annak az Arany Diplomával minősítésnek, amelyet szintén április 20-án a Hagymaházban, a Csongrád Megyei Ének Tagozatos Iskolák Felsős Kórusainak Hangversenyén a 4 fellépő kórus közül elnyertek. A kórus karnagya Bányai Lászlóné, munkáját Berei Erzsébet segítette zongorakísérőként. A Gyermekkórus ötödik alkalommal kapta meg a minősítő oklevelet, ami egyúttal az iskola ének-zene oktatását is minősíti.

 

A kórus meghívást kapott a május 7-én megrendezésre kerülő Gálahangversenyre, mely Szegeden a Kisszínházban lesz.

 

 

Mint arról írtunk, a Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskola és Óvoda Gyermekkara legutóbb tavaly április 7-én a Csongrád megyei Éneklő Ifjúság minősítő találkozóján, Szegeden a hódmezővásárhelyi Liszt Ferenc Ének Zenei Általános Iskola Kiskórusa Arany Diplomával minősítést szerzett, Országos Dicsérő oklevéllel, másnap az iskola Gyermekkórusa is Arany Diplomával minősítést kapott, Elismerő Oklevéllel. Mindkét kórus karnagya, az iskola tanára, Bányai Lászlóné, aki 1987 óta vezeti a Kiskórust és 2011 óta a Gyermekkórust.

 
 
B.Sz.Z.
 

Olvassa el ezt is!

Ajándékozás a Városházán

Ajándékozás a Városházán

A Szent Ferenc Program keretében december 18-án 56 családnak, összesen 121 főnek - köztük 17 gyermeknek – adtak karácsonyi ajándékcsomagokat.
A szalonczukkedli rágcsálás napjai

A szalonczukkedli rágcsálás napjai

Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
Megújulhat a Városi Könyvtár

Megújulhat a Városi Könyvtár

100 százalékos támogatással 490 millió 620 ezer forintot nyert Hódmezővásárhely a Városi Könyvtár átfogó energetikai korszerűsítésére.
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre

A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre

A Dunaharaszti DH Basket vendégeként a Kosársuli nagyon sima vereséget szenvedett a tabella élmezőnyéhez tartozó ellenféllel szemben.
 

És ezt már olvasta?

Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely Szolidaritási hozzájárulást 2017 óta kötelesek fizetni a települések, az egy főre jutó iparűzési adó mértéke alapján.
 
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola A legújabb Magyar Közlöny szerint egy kormányhatározat az iskola infrastrukturális fejlesztéseinek támogatásáról döntött.
 
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata A háromgyerekes hódmezővásárhelyi férfi segélyszállítmányt vitt, december 23-án hajnali 2 órakor az aradi újhíd feljárójánál lövések érték a teherautóját.
 
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része? Az ünnepek alatt minden évben felcsendülnek a Csendes Éj és az Ave Maria dallamai. Keletkezésük története azonban kevesek számára ismert.
 
Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban
 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?
 
Folytatás januárban a 10. helyről
Folytatás januárban a 10. helyről December 19-én este hazai pályán, vereséggel zárta a Budafok ellen a 2025-ös évet a Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...