KözéletEgy éve esperesként szolgál

2012. július 25., szerda
 
Egy éve esperesként szolgál

Belvárosi Katolikus Templom plébánosa Németh László éppen egy éve, tavaly július közepén kapta Kiss-Rigó László püspöktől az esperesi kinevezést.

 

 

Fotó: VH

 

 

 

Ez azzal járt, hogy a Szeged-Csanádi Egyházmegye szentesi kerületének vezetését átvéve Németh László plébános felügyeli Csongrád, Szentes, Hódmezővásárhely, Mindszent, valamint több kisebb település Szegvár, Felgyő, Derekegyház, Fábiánsebestyén és Bokros plébániáit. Hódmezővásárhely egyházi életének egyik közismert személyisége 15 évnyi tábori lelkész múltat cserélte fel a Belvárosi Katolikus Templom plébánosi teendőiért.

 

A Vásárhelyi Híreknek a kinevezése óta eltelt egy év összegzését azzal kezdte, hogy elmondta, az esperesi feladatok, az irányvonalak igazából csak idén kristályosodtak ki. Azt nem mondaná hogy nincs elég dolga, hiszen a hozzá tartozó kilenc település ügyes bajos dolgai mellett többek között még a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányságon is tart foglalkozásokat, beszélget az állománnyal, és próbál segítséget nyújtani nekik, hogy milyen módon kezeljék a halálesetekkel való találkozást.

Mint mondta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság és egy németországi tartomány már évek óta komoly szakmai kapcsolatot ápol. Az egyik látogatás alkalmával merült fel, hogy ők is adaptálnák azt, ami már a németeknél jól működik, hogy az ottani történelmi egyházak és a rendőrök között egyfajta együttműködés van, amely segít a rendőrök lelki gondjait megoldani, azokat, amelyek a munkavégzésük során keletkeznek. Igaz, tette hozzá Németh László, ott ezeket a feladatokat vikáriusok fogják össze, 7-8 pap segítségével. Itthon azért ennek nincsenek meg sem az anyagi, sem a személyi lehetőségei.

Azt is megemlítette, hogy a rendőrségen ezek a beszélgetések sokszor bensőségesebb emberi kapcsolatokat eredményeznek, így aztán az utóbbi időben volt rá példa, nem is egyszer, hogy házasodó rendőrök esketésre kérték fel.

 

A vásárhelyi aktualitásokkal kapcsolatban megkérdeztük, milyen tervek vannak az egyháznak átadott Corvin iskola épületével. „Mindenképpen rendeződni fog a Kertvárosi Katolikus Általános Iskolától távoli épületben tanuló alsósok helyzete, de majd alaposan át kell gondolni milyen funkciót töltsön be az épület, a végső szót a Szeged-Csanádi Egyházmegye mondja ki” mondta Németh László esperes, majd hozzátette,  „Ez most a gondolkodó alkotás ideje”.  

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Esperesként még több feladat

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Egy étvágygerjesztő program szombatra

Egy étvágygerjesztő program szombatra

Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter

Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter

A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon

A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon

Új Szent István-napi hagyomány: katonazenekarok a budapesti Kossuth téren. Hat katonazenekar, összesen 230 zenész adott műsort.

 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.