SportEbből lehet építkezni a jövőben is

2022. szeptember 25., vasárnap

Ebből lehet építkezni a jövőben is

Nyíregyházán, az újonc NYÍKSE otthonában kezdte az NB I/B Zöld csoportjának 2022/23-as idényét a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata.

Slobodan Kalinic vezetőedző a sérüléssel bajlódó Balogh Lászlón, Knyur Somán és Pinnyey Mártonon kívül mindenkire számíthatott, a felkészülési mérkőzésekhez hasonlóan pedig ezúttal is sok lehetőséget kaptak a fiatal, saját nevelésű játékosok – sőt, hárman (Bősz Richárd, Karsai Balázs, Filak László) is debütáltak.

Közülük Filak rögtön a kezdőcsapatban, Bálint Erikkel, Pavlovic Vukkal, Varga Ákossal és Varga Zalánnal együtt. Savic Brane együttese kezdett jobban, Gáspár triplájára hiába válaszolt a szezon első vásárhelyi kosarával Pavlovic, négy perc után, 7-2-es hazai vezetésnél időt kellett kérnie Slobodan Kalinicnak. Ez jót tett a csapatnak, a kezdeti pontatlanságot és idegességet fokozatosan felváltotta a sokpasszos, intenzív, gyors támadójáték és a negyed második felében a védekezés is működni kezdett. 12-11 után Varga Ákos triplájával és Bálint kettesével, 5-0-s szériával először vette át a vezetést a Kosársuli, a negyed pedig 16-15-ös vásárhelyi vezetéssel zárult.

A második negyed elején, 17-16-nál volt utoljára az előny a nyíregyházaiaknál, hiszen a Kosársuli ki sem adta a kezéből többet. Bodócsi, majd a Varga testvérek hintettek el egy-egy hárompontost (17-25 a 16. percben), és noha nem volt teljesen gördülékeny a játék, büntetőkkel, majd Borbáth triplájára tovább nőtt a különbség (17-32 a 19. perc végén). A kilenc percig tartó (!) NYÍKSE-csendet Asztalos törte meg, de érezhetően már a félidő előtt eldőltek az érdemi dolgok (a szünetben: 21-34).

A pihenő sem tett jót a hazaiaknak, a Kosársuli jó csapatmunkájával 11-0-ra lépte le őket a második félidő első öt percében (21-45). A negyed második felében ugyan kicsit közelebb került egymáshoz a két csapat, jött néhány eladott labda és pontatlan támadás a vásárhelyiektől, de Kelemen kosarai tartották a magabiztos vezetést (34-51 a negyed végén).

A hajrában Bodócsi triplája tette fel a pontot az i-re a 34. percben, hiszen ekkorra a NYÍKSE tizenöt ponton belül zárkózott, innen viszont a felzárkózás legapróbb reménye sem maradt meg a vendéglátónak. Helyenként döcögött a támadójáték, de a 37. percre ismét húsz pont közelében járt az előny (41-60), és Slobodan Kalinic igyekezett forgatni a csapatot, hiszen a győzelem nem forgott veszélyben. A 47-61-es végeredményt Verba állította be. A Kosársuli legeredményesebbje a 15 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplázó Varga Ákos volt.

NB I/B Zöld csoport, 1. forduló:

NYÍKSE - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 47-61 (15-16, 6-18, 13-17, 13-10)

Vezetőedző: Slobodan Kalinic

Slobodan Kalinic: "Az első mérkőzés mindig nehéz, főleg idegenben egy feljutó csapat ellen, akik felvették az NB I/B Zöld csoport keménységét. Precízen védekeztünk, kevés ponton tudtuk tartani a Nyíregyházát, ebből lehet építkezni a jövőben is. Gratulálok a Fiúknak!”

A Varga Zalán által irányított U20-as csapat is könnyed, 103-32-es sikerrel nyitotta a szezont. Utasi Zsombor 24 ponttal és 11 assziszttal, Karsai Balázs 16 ponttal és 10 lepattanóval jeleskedett, de Bodócsi Benjámin (19) és Megyesi Dániel (13) is tíz pont fölé jutott.

Folytatás jövő pénteken 18.30-tól hazai pályán, a Dávid Kornél Akadémia ellen.

VH

Vidám színek a felújított mosdókban

Újabb mosdó alakult át a vásárhelyi Szeremlei Sámuel Református Óvodában a Villeroy & Boch támogatásával
Teljes a flotta

A napokban megérkezett a tizenkettedik vasútvillamos, teljessé vált a járműflotta. Már a buszpályaudvarokon is lehet jegyet váltani a tram trainre.
Családi események Hódmezővásárhelyen

2022. 51-52. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Forró nyár volt - és még lesz

A 2022-es nyár volt a legmelegebb 1901 óta. Hódmezővásárhely Szikáncs állomásokon mérték az idei nyár legmagasabb értékét.

Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora
Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál

Kosarakban gazdag meccs volt
Kosarakban gazdag meccs volt Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Majális 2024
Majális 2024 Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

A Stars Of Hope újabb országos sikere
A Stars Of Hope újabb országos sikere Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.