KözéletDiákolimpia döntő Hódmezővásárhelyen

2011. május 12., csütörtök
 

Nyolc csapat -  köztük a HISZK Eötvös József Székhelyintézmény – ifjú focistái versengenek az V. Korcsoportos Országos Diákolimpia Döntőjében, Hódmezővásárhelyen.

 

 

 

 

Elkezdődött a két napos küzdelem május 12-től az V. Korcsoportos Országos Diákolimpia Döntőjében.  A megnyitón Csábrák János a Magyar Diáksport Szövetség MB tagja, a versenybíróság elnöke, az érettségi vizsgákhoz hasonlította a döntőt, hiszen míg a focisták diáktársai a padok mögött, addig ők itt a pályán adnak számot tudásukról.

 

A nyolc csapat, Békéscsaba, Dunakeszi, Nyíregyháza, Pápa, Pécs, Zalaegerszeg, Vác mellett a vásárhelyi Eötvös József Székhelyintézmény csapata is bejutott a megyei és országos selejtező után a legjobb nyolcba. A sorsolást követően fiaink elsőként, az „A” csoportban Békéscsaba csapata ellen léptek pályára. A végeredmény, a 3-0 –ás vereség nem éppen bíztató, de még van remény, hiszen pénteken délelőtt Vác, délután pedig Pécs ellen lépnek pályára.

 

A eötvösös  csapat tagjai:

Lackó Attila, Brizik-Bodrogi Tícián, Tóth József, Rácz László, Habi Roland, Szabó Csaba, Koncz Adrián, Muzsik Attila, Sós Bence, Szakál Attila, Huszka Milán, Visnyei Tamás, Király Dávid, Rózsa Balázs, Bata Dávid, Györgyi Ádám.
Edző: Kandó Róbert, Jenei Péter, Apró Attila.

 

Olvassa el ezt is!

Választás 2026

Választás 2026

A Választási Bizottsága a városháza dísztermében kisorsolta a jelöltek nevét, így kialakult a szavazólapokra kerülő sorrend.
Kitüntetések Március 15-e alkalmából

Kitüntetések Március 15-e alkalmából

Magyar Érdemrend lovagkeresztet, illetve Magyar Arany Érdemkeresztet vehettek át vásárhelyi közéleti személyisége.
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra

Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra

A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen

Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen

Március 15-én díszközgyűlésen adták át Hódmezővásárhely kitüntetéseit, elismeréseit.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 13. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál Március 26-án avatták fel a Szilassi-poliéderként ismert nagyméretű alakzatát, amely hét lapból áll, és valamennyi lap minden másikkal szomszédos.
 
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében Idén a megyéből 9 szakképző intézményből, 10 szakmából összesen 14 fő jutott be a döntőbe. A HSZC iskoláiból 3 tanuló ért el helyezést.
 
Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen
Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen A Magyar Majorette Szervezetek Szövetségével közösen rendezte meg a Crystal Dance Club a Hello Spring Open mazsorettfesztivált és -versenyt.
 
Uniós támogatással indult női egészségfejlesztési program
Uniós támogatással indult női egészségfejlesztési program A nők egészségtudatosságát javító program indul Csongrád-Csanád vármegyei szakképzési intézményekben, így Vásárhelyen is.
 
A kosárlabda szezon bravúrja
A kosárlabda szezon bravúrja Március 27-én este a bajnoki listavezető és már biztosan alapszakasz-győztes Kozármisleny otthonába látogatott a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Magyar Péter Vásárhelyen
Magyar Péter Vásárhelyen Sem kordon, sem testőrhad, sem pedig mesterlövészek nem voltak a TISZA Párt vásárhelyi rendezvényén. Viszont óriási tömeg gyűlt össze kedden este.