MozaikCsuklya és függöny: ma lett volna 69 éves Bujtor István

2011. május 7., szombat
 
Csuklya és függöny: ma lett volna 69 éves Bujtor István

Eddig is zarándokhely volt a balatonszemesi temető, most méginkább az lesz. Május 5-én csütörtökön felavatták Bujtor István síremlékét.

 

 

 

 

Olyat akart és tudott alkotni, ami itt marad velünk, aztán az utódokra is. Németh Miklós egykori miniszterelnök mondta ezt csütörtökön Balatonszemesen, amikor felavatta a 2009 szeptemberében elhunyt Bujtor István síremlékét. A színész csütörtökön lett volna 69 éves. Németh Miklós, a barát, a vitorlás csapattárs úgy folytatta: – Ő végigment a maga útján, a többi már a mi feladatunk. Eddig is zarándokhely volt a balatonszemesi temető, most méginkább az lesz. Bujtor István édesanyja, a százesztendős korában eltávozott Tinka néni közvetlen szomszédságában nyugszik, velük átellenben Latinovits Zoltán nyughelye és síremléke. A csukja, Anonymus, a színházi függöny tisztelettel hajt fejet; a lepel mögött fejfa és kereszt – mondta alkotásáról Melocco Miklós szobrászművész. – Ismertem Bujtor István tiszteletteljes rajongását a színház, a színészet, a színpad, a magyar kultúra iránt. Jogtalannak és felháborítónak érzem, hogy nincs közöttünk. Emléke nem hal meg, de a lénye belőlem hiányzik, fogyatékossá tesz.
Családtagok, barátok, rajongók között több egykori színésztárs is ott volt csütörtökön a szemesi temetőben, így Eperjes Károly és Szilágyi Tibor.

 
 
Forrás: gg
 

Olvassa el ezt is!

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
Tanévi menetrend 2026/2027

Tanévi menetrend 2026/2027

Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 

És ezt már olvasta?

Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 
Vajon lesz megoldás?
Vajon lesz megoldás? Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
 
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026 Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.