BulvárBűnöző vagy hős?

2012. május 2., szerda
 
Bűnöző vagy hős?

Az Irakban szolgáló Curran kapitány azt nyilatkozta a sajtónak: Big Hy mindig naprakész volt. Amikor még szinte a mozikban sem voltak a filmek, mi már megkaptuk tőle. A Transformert például az előtt láttam, hogy bemutatták volna az USA-ban.”

 

 

 


Ilyen és hasonló nyilatkozatok jelentek meg a filmkalóz kapcsán, aki saját bevallása szerint, több mint 300 000 illegális filmmásolatot készített és juttatott el a háborús övezetekben szolgáló amerikai katonáknak. És mindezt a saját költségén, 2004 óta összesen 30 ezer dollárt költött postaköltségekre, üres DVD-kre.

 

A Hyman Strachman által készített illegális filmmásolatokból egyaránt kaptak az Irakban és az Afganisztánban szolgáló katonák. Hollywood szemében bűnöző, az amerikai katonák szemében viszont hős, a The New York Times-nak hangsúlyozta, hogy magának sosem készített másolatokat és minden filmet elpusztított azután, hogy egy bizonyos számú másolatot sikerült legyártania. Volt olyan időszak, amikor hetente 60 órán át másolta a különböző műveket. Tevékenysége kezdetén még a PC- jén, aztán ma már nagyüzemben hét darabonként másol. Sosem kért vagy fogadott el pénzt a katonáktól és végig tisztában volt azzal, hogy nem törvényes, amit tesz, felelősségre vonástól mégsem kell tartania.

„Tudtam hogy nem helyes amit cselekszem, de meg kellett tennem” –mondta Hyman.

 

És hogy hogy reagált minderre az Amerikai Mozgókép Szövetség? Képzeletben nyeltek egyet és kényszeredett mosollyal a sajtószóvivőjükön keresztül kijelentették, nagyon örülnek annak, hogy sikerült hozzájárulni a fegyveres erők tagjainak szórakoztatásához.

 

A Big Hy, ahogy az amerikai katonák nevezik, most 92 éves és a II. Világháborús veterán ezzel a világ legidősebb filmkalóza. Továbbra is aktívan másolgat.

 
 
Forrás: nytimes.com
 

Olvassa el ezt is!

Nem jutottak be a felsőházi rájátszásba

Nem jutottak be a felsőházi rájátszásba

Április 2-án a Budafok vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjában. Vereséggel zárták az alapszakaszt. 
Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről

Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről

Cigány történetekről nyílik kiállítás a Tornyai János Múzeumban. A  Néprajzi Múzeum által készített vándorkiállítás május 3-ig látogatható.
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen

Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen

Március 15-én díszközgyűlésen adták át Hódmezővásárhely kitüntetéseit, elismeréseit.
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében

Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében

Idén a megyéből 9 szakképző intézményből, 10 szakmából összesen 14 fő jutott be a döntőbe. A HSZC iskoláiból 3 tanuló ért el helyezést.
 

És ezt már olvasta?

Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott
Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott 88 éves korában elhunyt Lelkes István festőművész-tanár. Nemcsak Vásárhelyen, az országban is az utolsó polihisztorok egyike volt – bár ő nem ezt vallotta.
 
Kritikus helyzetben van a hódmezővásárhelyi és makói kórházi ellátás
Kritikus helyzetben van a hódmezővásárhelyi és makói kórházi ellátás Március 15-től a kórház vezetése nem szervezte meg a betegellátást, egyszerűen nem kötött szerződést az orvosok jelentős részével.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 13. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál Március 26-án avatták fel a Szilassi-poliéderként ismert nagyméretű alakzatát, amely hét lapból áll, és valamennyi lap minden másikkal szomszédos.
 
Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen
Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen A Magyar Majorette Szervezetek Szövetségével közösen rendezte meg a Crystal Dance Club a Hello Spring Open mazsorettfesztivált és -versenyt.
 
Uniós támogatással indult női egészségfejlesztési program
Uniós támogatással indult női egészségfejlesztési program A nők egészségtudatosságát javító program indul Csongrád-Csanád vármegyei szakképzési intézményekben, így Vásárhelyen is.
 
A kosárlabda szezon bravúrja
A kosárlabda szezon bravúrja Március 27-én este a bajnoki listavezető és már biztosan alapszakasz-győztes Kozármisleny otthonába látogatott a Vásárhelyi Kosársuli.