SportBronzérmes lett HLKC U10-es csapata

2013. május 3., péntek
 
Bronzérmes lett HLKC U10-es csapata

Április 28-án, vasárnap hazai környezetben, a Hódtói Sportcsarnokban rendezték meg az Erima Országos Kézilabda Gyermekbajnokság Országos Elődöntő Kelet-1 csoport küzdelmeit.

 

 

 

 

 

A résztvevő hat csapat számára nem kisebb volt a tét, mint kiharcolni a bajnokság Országos Döntőjében való részvételt. Országosan négy elődöntő van, amelyek végén az első kettő jut tovább, így alakul ki a nyolc-csapatos mezőny a döntőre.

A Magyar Kézilabda Szövetség döntése értelmében a Kelet-1 csoport rendezési jogát a HLKC kapta meg, ezzel is elismerve a Hódmezővásárhelyi Leány Kézilabda Club-nál folyó utánpótlás nevelő munkát.


A HLKC hivatalos honlapján olvasható elemzés szerint a korosztályos csapatuk az elmúlt egy évben jelentős fejlődésen ment keresztül, a lányok sok mérkőzésen léptek pályára, és egyre karakteresebb játékot nyújtanak. Ennek eredményeként sikerült kiharcolniuk a megyei és regionális döntőből a magabiztos továbbjutást, és eddigi legnagyobb sikerüket elérve szerepelhettek az elődöntőben. A papírforma alapján a vásárhelyi elődöntő két legnagyobb esélyesének a Debreceni SC-SI és budapesti Postás SE csapata tűnt, de a lányok fogadkoztak, hogy beleszólnak a “nagyok játékába” és mindent megtesznek a sikerért.
Ez hajszál híján sikerült is, hiszen a mindent eldöntő csoport-döntőn sokáig vezettek a nagyon erős debreceni csapat ellen, azonban végül kiélezett végjátékban a hajdúsági csapat győzedelmeskedett, ezzel pedig elszálltak a csapat továbbjutási esélyei. A lányok becsülettel küzdöttek tovább, és a bronzmeccset magabiztosan nyerték az Ózd ellen.


Az Országos Elődöntő talán legnagyobb tanulsága, hogy sok és becsületesen elvégzett munkával nagyon messzire el lehet jutni, amit a lányok most megtapasztalhattak. Ezúttal még egy kicsit könnyűnek találtattunk az országos elithez tartozó debreceni és budapesti ellenfelükkel szemben, de az idő nekik dolgozik, és jövőre lesz lehetőség a visszavágásra, olvashatjuk az elemzésben.

 

Végeredmény:


1. Debreceni SC-SI
2. Postás SE
3. Hódmezővásárhelyi LKC
4. Lóci DSE Ózd
5. Orosházi NKC
6. Gyöngyös

 

 

Gaál Adrienn edző: “Az Orosházával kezdtük a megmérettetést, picit idegesen kezdtek a lányok, túlizgulták a várva várt napot, de még idejében észhez kaptunk és magabiztosan hoztuk a győzelmet. Következett a Debrecen, szinte 3 hete csak rájuk koncentráltunk és ez látszott a mérkőzésen is. A lányok taktikailag fegyelmezettek voltak maximálisan, küzdöttek hajtottak. Egy kicsivel mégis jobb volt a végjátékban a DSI így csoport másodikként vártuk a keresztjátékot. A Postás csapatával folytattuk a napot, nekik estünk szó szerint, de több hiba csúszott be, így lemaradtunk az Országos Döntőbe jutásról. Szerencsére a lányok nem adták fel és a bronzérmet kiharcoltuk ami nagyon fényesen csillogott a nap végére! Nagyon elégedett vagyok a csapattal, jól sikerült a lányok felkészítése Márkkal! Jövőre mindenképpen a céljaink között lesz, hogy az Országos Döntőbe jussunk, kiegyensúlyozottabb játékkal ez sikerülni is fog!“

 

Kis Márk edző: „Az Orosháza elleni mérkőzésen  mélyen a tudásunk alatt teljesítettünk és egy erőlködős győzelmet értünk el. A második mérkőzés a csoport-elsőségről döntött a Debrecen ellen, ezen a mérkőzésen a csapat nagyon akart és hajtott is, félidőben még vezettünk is. A második félidőre sajnos talán az első mérkőzés erőlködése miatt is elfáradtunk és a debreceni csapat fordítani tudott. A Postás elleni csoport-elődöntőben a debreceni meccs csalódottsága és fáradsága kiütközött és sajnos sima vereség lett a vége. A bronzmeccs következett ahol az Ózd csapatát legyőzve megszereztük a bronzérmet. A mérkőzés eléggé nyögvenyelősen indult, próbáltunk a már fentebb említett 3 mérkőzésen kevesebb szerephez jutott játékosoknak megadni a lehetőséget, amivel sajnos nem igazán éltek, de miután megfordítottuk az eredményt és a győzelmünk nem forgott veszélybe, ezek a játékosok is megmutatták: lehet rájuk számítani…
Dolgozunk tovább, hogy jövőre ott lehessünk a legjobbak között a nyolcas döntőben.

 Külön szeretném kiemelni Balog Dórikát, aki jól játszott és megszerezte első góljait a csapatban”

 

 

Felső sor: Gaál Adrienn edző, Kiss Noémi, Balog Dóra, Mérai Maja, Molnár Kata, Nagy Brigitta, Tarján Petra, Kálló Barbara, Kis Márk edző; Középső sor: Horváth Zsófia, Besenyi Napsugár, Szöllősi Zsófia, Kardos Martina; Elől: Besnyi Viktória és Kalmár Dóra

 

Olvassa el ezt is!

Vásárhelyi és szentesi néptáncegyüttes közös sikere

Vásárhelyi és szentesi néptáncegyüttes közös sikere

Április 26-án Kiskőrösön a minősítő verseny eredményeként, a két együttes közös koreográfiája 5 arany minősítést kapott, a szólistákat pedig 2 ezüst és 1 bronz minősítéssel jutalmazták. Képekkel!
Változik a KRESZ - indulnak a gyermekszállító buszok

Változik a KRESZ - indulnak a gyermekszállító buszok

Májustól párhuzamos közlekedésre alkalmatlan úton tilos lesz elhaladni a gyermekszállító autóbuszok mellett az utasok be- és kiszállásának ideje alatt. 

Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n

Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n

A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter

Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter

A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.