Kultúra, oktatásBővíti idegen nyelvű képzését a Szegedi Tudományegyetem

2012. április 5., csütörtök
 
Bővíti idegen nyelvű képzését a Szegedi Tudományegyetem

Likviditási nehézségeinek enyhítésére a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) több idegen nyelvi képzés beindítását is tervezi a következő tanévtől - közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese.

 

 

 

 

Pál József elmondta: több egyetemi egység vállalt idegen nyelvi képzést, ezekről csütörtökön részletes tájékoztató anyag került fel az internetre.     

Kifejtette: az eddigiekhez képest különbség, hogy több teljes képzést nyújt az egyetem, nemcsak részképzést. Jelenleg a PhD-képzés keretében mind a 19 doktori iskola biztosítja az idegen nyelvi képzést. Új elem, hogy alapképzésben és mesterszinten a természettudományi és informatikai kar több területen - vegyészet, biológia, fizika - hirdetett képzést, és a zeneművészeti kar is angol, francia, német és olasz képzéssel várja a hallgatókat. Az egyetemen hagyományosan jól működik az angol, német és francia nyelvű orvos-, fogorvos-, gyógyszerész- és jogászképzés - tette hozzá.     

Mint Pál József elmondta, az egyetem számára a presztízsen túl létkérdés az idegen nyelvű képzés erősítése, hiszen egyre kevesebb a hallgató, és az államilag finanszírozott helyek száma is csökken. Az egyetem sokkal több hallgató kiszolgálására képes, ezért a létszámot szeretnék külföldről kiegészíteni - hangsúlyozta a rektorhelyettes.     

Az egyetem az európaiak mellett Brazíliából, Kínából és Indiából is vár hallgatókat. A kiválasztásnál fontos szempont, hogy a diákok a magyar érettségivel egyenértékű tudással rendelkezzenek az adott szakterületen.     

Jelenleg 1200-1300 külföldi hallgató tanul teljes képzésben az SZTE-n, többségük az orvostudományi területen, és néhány éven belül 20-30 százalékos növekedést szeretnének elérni - mondta a rektorhelyettes.

 

Olvassa el ezt is!

A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
Megszerezte első idegenbeli sikerét

Megszerezte első idegenbeli sikerét

Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat

600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat

A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 6. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 

És ezt már olvasta?

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026 Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.