SportBonyhád jobb volt

2016. április 24., vasárnap
 
Bonyhád jobb volt

Nem sok esélyt hagyott a győzelemre a Bonyhád a Vásárhelyi Kosársulinak szombat este. A két gárda a 9-16. helyért zajló rájátszásban másodszor találkozott.

 

 

 

 

 

A 101-79-es bonyhádi siker azt jelenti, hogy a kék-sárgák a legjobb esetben a 13. helyen végezhetnek a bajnokságban.

 

A bonyhádiak gyorsan a vendégek tudtára adták, hogy ezen az estén csak ők nyerhetnek. 8-0-nál rezdült meg először a háló a gyűrűjükön, ekkor Mócsai volt eredményes büntetőből. Pappal és Kováccsal visszont nem bírtak, így a kisszünetre kilenccel mentek a Tolna megyeiek, akik a félidő előtt sem álltak le, és újabb kilenc ponttal mentek el. A Kosársuliban a találkozón 20 pontig jutó Czibere próbálta tartani a lelket, de ez is csak arra volt elég, hogy a félidőben 54-36 álljon az eredményjelzőn.

 

A bonyhádiak ezután sem álltak le, be akarták biztosítani a győzelmüket, és az előre lépést a 9. hely felé. A harmadik periódus végén már lehetett tudni, hogy ők hagyhatják el sikerrel a parkettet. Jilling és Tömösváry volt leginkább elemében ez idő tájt. A másik oldalon Vas gyártotta a pontokat.

 

A zárójátékrész volt az egyetlen, amit a Vásárhely hozni tudott, de csak csekély 2 pontot tudtak ledolgozni hátrányukból. Ennek köszönhetően eldőlt, hogy dr. Elek András tanítványai a 13. helyért folyó küzdelmekben folytatjatják a következő hetekben.

 

Metal-Work Bonyhád - Vásárhelyi Kosársuli 101-79 (26-17, 28-19, 28-22, 19-21)

 

NBI B csoport, rájátszás a 9-16. helyért vezette:  Sabáli L., Reisz P. és Németh S.

Bonyhád Városi Sportcsarnok, 100 néző.

Kosársuli: KELEMEN 15/12, CZIBERE 20/3, Mócsai 7, VAS 15/6, Varga D. 4,

csere: Nagy -, Rostás G. 3, Pavlovic 11/6, Kis Molnár -, Wirth 4.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

 

Dr. Elek András: "Hazai pályán ennyivel jobb csapat a Bonyhád."

 

Olvassa el ezt is!

Vásárhely is kacsingat az Európa Kulturális Fővárosa címre

Vásárhely is kacsingat az Európa Kulturális Fővárosa címre

Az EKF címet minden évben általában két országnak és városnak ítélik oda. Magyarország eddig egyszer viselte, Pécs 2010-ben.
Hírek Koszovóból

Hírek Koszovóból

A képek alapján nincs helye a finomkodásnak, ha egy éles helyzetbe kerülne a többek között vásárhelyi katonákból álló Koszovóban missziót teljesítő KFOR erők.

A Kosársulinak nem jött össze a győzelem

A Kosársulinak nem jött össze a győzelem

Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026

Vásárhelyi Művészeti Díj 2026

Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 

És ezt már olvasta?

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
 
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 5. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.