KözéletBölcskei Gusztáv: nincs félnivalónk

2013. március 31., vasárnap
 
Bölcskei Gusztáv: nincs félnivalónk

Nincs félnivalónk, ez a húsvét üzenete - mondta Bölcskei Gusztáv tiszántúli református püspök vasárnapi igehirdetésében a debreceni Református Nagytemplomban.

 

 

 


Bölcskei Gusztáv a Református Nagytemplom szószékéről Isten áldását kérte az új római katolikus egyházfő, Ferenc pápa szolgálatára.

"Ferenc pápa szerénysége, nyitottsága reménnyel tölthet el minden keresztyén embert" - jegyezte meg Bölcskei Gusztáv, hozzátéve meggyőződését, hogy a pápa által hirdetett evangélium hozzájárul a felekezetek közötti megbékéléshez.

Bölcskei Gusztáv a húsvétvasárnapi istentiszteleten utalt arra is, hogy Ferenc pápa meglepetést ígért. A húsvét meglepetéséről szólva a magyar református egyházfő feltette a kérdést: van-e nagyobb meglepetés annál, ami az első húsvétkor történt, amikor Krisztus feltámadott? Krisztus feltámasztása az örökkévaló Isten csodálatos, utánozhatatlan húsvéti meglepetése mindannyiunk számára - válaszolt Bölcskei Gusztáv.

A továbbiakban a református püspök arról beszélt, ha Pál apostol idejében lett volna egyházi anyakönyvezés, Krisztus halálakor azt írták volna be, hogy "a halál oka az ember".

"Halandók vagyunk, meg fogunk halni". Amikor az ember megszületik, elkezdik számolni hány napos, hány hetes, hány éves, ami nem más, mint egy hatalmas visszaszámlálás, ami jelzi: "ahogy telnek a napjaink, úgy fogy az időnk" - mondta a püspök.

Bölcskei Gusztáv hozzátette: húsvét nem arról szól, hogy Krisztus beállította az órát, s azt mondta, vége a visszaszámlálásnak, hanem olyat tett, ami azt jelenti: nincs félnivalónk!

"Félelem, reménytelenség, szomorúság, aggodalom töltött el bennünket, de ma már tudjuk, nincs félnivalónk. Ez a húsvét üzenete (...)" - hirdette a zsinat lelkészi elnöke.

Bölcskei Gusztáv szerint a döntő kérdés: vajon arra építjük-e az életünket, hogy nincs félnivalónk, mert Krisztus feltámadott, vagy arra, hogy jobb, ha meghúzzuk magunkat, és csendben vagyunk.

A húsvét az az öröm, hogy aki Krisztusban hisz, nincs félnivalója. Mi húsvéti emberek vagyunk - hangoztatta a zsinat lelkészi elnöke.

 
 
Forrás: MTI
 

Olvassa el ezt is!

Gáncs Péter: Jézus az öregedő egyházat is újra tudja éleszteni

Gáncs Péter: Jézus az öregedő egyházat is újra tudja éleszteni

Gáncs Péter, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke a húsvétvasárnap alkalmából tartott istentiszteleten a budapesti Deák téri templomban.
Erdő Péter: Isten színe előtt nagyobb felelősséggel teljesítjük életünk feladatait

Erdő Péter: Isten színe előtt nagyobb felelősséggel teljesítjük életünk feladatait

Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek az esztergomi bazilikában húsvétvasárnap tartott szentmiséjét.
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
Vásárhelyen született Antal Imre

Vásárhelyen született Antal Imre

Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 

És ezt már olvasta?

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

 
Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 
Vajon lesz megoldás?
Vajon lesz megoldás? Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026 Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.