Kultúra, oktatásBessenyei Díjasok 2011.

2011. január 12., szerda
 
Bessenyei Díjasok 2011.

A tavalyihoz hasonlóan, ebben az évben is a  vásárhelyi zenei élet két jelentős szereplője kapja a Nemzet Színészéről elnevezett díjat.

 

 

 

 

 

 

Tavaly a zongora és a néptánc, idén a klarinét és a fúvószene művelőit tartotta méltónak a Bessenyei Díjra a bíráló bizottság és Hódmezővásárhely Közgyűlése. A város vezetése 2008. májusában határozott arról, hogy művészeti díjat alapít, amelyet Bessenyei Ferencről, kétszeres Kossuth−díjas, Érdemes− és Kiváló Művészről, Hódmezővásárhely Díszpolgáráról kíván elnevezni. B. Élthes Eszter, a színész özvegye hozzájárulását adta, hogy a város férjéről nevezze el Hódmezővásárhely Művészeti díját. Minden évben személyesen is jelen van a díjátadó ünnepségen, amely idén január 22-én a Magyar Kultúra napján, ünnepi díszközgyűlés keretében a Városháza dísztermében lesz.

 

Az idei egyik nyertes, Zoltán Péter (37) klarinéttanár, klarinétművész, aki 12 éve dolgozik a Péczely Attila Alapfokú Művészetoktatási Intézményben. Pedagógiai munkáját magas szakmai színvonalon végzi, növendékeit hosszú ideig megtartja, diákjai szeretik és tisztelik. 2003 óta az iskola fúvós tanszakának vezetője, a tantestület lelkes, aktív tagja, a Közalkalmazotti Tanács elnöke. Hódmezővásárhely kulturális életének aktív résztvevője, városi ünnepségeken, díszközgyűléseken, nagyszabású rendezvényeken, iskolai tanári és egyéb hangversenyeken kiemelkedő művészi teljesítményével járul hozzá a rendezvények színvonalassá tételéhez. Több alkalommal képviselte Hódmezővásárhelyt külföldön kulturális testvérvárosi delegációkkal. Tagja a Városi Fúvós Zenekarnak, valamint a Szegedi Szimfonikus Zenekar első klarinétosa.

 

Az idei esztendő másik díjazottja a Hódmezővásárhelyi Városi Fúvós Zenekar. A zenekar 1978-ban alakult, a vásárhelyi zeneiskola akkori és korábbi tanulóiból, illetve volt katonazenészekből. 1995-től, a körülbelül 50 tagú zenekar dirigense Vágó János, a zeneiskola igazgatója, akivel a zenekar  a fúvós zeneirodalom széles repertoárján túl, bátran merészkedik a klasszikus szerzők mellett, az operett-, a musical-, sőt a könnyűzenei szerzemények világába is. Magas fokú interpretációjuk elismeréseként Fesztivál fokozatú minősítést kaptak. Tudásukat, élvezetes, magas színvonalú játékukat a vásárhelyi közönség minden alkalommal szűnni nem akaró vastapssal honorálja, mint ezt tette legutóbb is, január másodikán Újévi Koncertjükön a Fekete Sasban.

 

Olvassa el ezt is!

A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti

A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti

A Mazsihisz a várostól megkapta a vásárhelyi zsinagóga és az egykori zsidó népiskola épületéből álló ingatlanegyüttes 10 százalékos tulajdonrészét.
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája

Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája

Hat helyszín, tizenöt program, különleges tárlatvezetések, előadások, kincskereső játék és koncert is várta az érdeklődőket. Összefoglaló.
Tűzgyújtási tilalom

Tűzgyújtási tilalom

Az elmúlt napok kánikulája és a csapadékhiány jelentősen növelte az erdőtüzek kockázatát, ezért Csongrád-Csanád vármegyékben a  tűzveszélyes időszakot hirdetnek ki.

Újabb fejlemények kastély ügyben

Újabb fejlemények kastély ügyben

A működtetést a szabadkígyósi és a békéscsabai önkormányzatokkal közösen valósítanák meg; megírták Lázár János építési és közlekedési miniszternek.
 

És ezt már olvasta?

Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
 
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.
 
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján  Az elmúlt évekhez képest már egy hónappal korábban előrukkolt a Coca-Cola SZIN a fesztivál öt nagyobb helyszínének teljes felhozatalával.
 
Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025
Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025

Országszerte számos múzeum, könyvtár és kiállítóhely nyitva lesz az év leghosszabb éjszakáján. Vásárhelyen is 6 helyszínen 19 programmal várják az érdeklődőket. Részletes program.

 
A holland nagykövet a városházán
A holland nagykövet a városházán Désierée Bonis Hollandia magyarországi nagykövete vásárhelyi látogatása során Márki-Zay Péter polgármesterrel is találkozott.