
Csodálatos borok egy szórakoztató egyéniségtől, zanzásítva így lehetne jellemezni Heimann Zoltán (képünkön) borvacsoráit. Hódmezővásárhelyen a Ginkgo Sas Hotelben személyesen mutatja be az igazán patinás pincészetüket.
2011-ben az „Év Európai Borszakértője” díj átadásakor Baden hercege, Bernhard von Baden a következő szavakkal méltatta a kitűnő szekszárdi borászt:
„Idei díjazottunk, Heimann Zoltán, példát mutat mindabban, amelyek az európai borászat legfontosabb ismérvei: a hagyomány és a modernitás ötvözése, a vállalkozói bátorság, a személyes és borvidéki hitelességhez való ragaszkodás és a több generációt bevonó családi együttmunkálkodás.”
Bár a szekszárdi családi pincészet 1990-ben indult, a Heimannok 248 éve vannak jelen a tolnai megyeszékhelyen.
Ugyanis 1758-ban az első Heimann felkerekedett a Fekete-erdő vidékéről, és meg sem állt egészen Szekszárdig. Azonban a Heimann Családi Birtok történetét jó húsz éve kezdte írni Heimann Zoltán és felesége, Ágnes, amikor is elhatározták, hogy a 0,6 hektáros kis háztáji gazdaságból egy igazi, szekszárdi borászatot varázsolnak.
Ma 20 hektár szőlőterülettel rendelkeznek, amelynek több nedűjével is megismerkedhetnek a borvacsorán részt vevő borkedvelők. Mint azt Heimann Zoltán a Vásárhelyi Híreknek elmondta, a vásárhelyi vendégeknek is a tőle megszokott módón: színesen és érdekesen szeretné a borászatban szerzett tapasztalatait megosztani. Érdemes is figyelni rá, hiszen személyében az Év Európai Borszakértője és a Szekszárdi borvidék elnöke avat be a nemes italok készítésének titkaiba.
És hogy milyen élmények várnak azokra, akik már foglaltak asztalt, vagy éppen ezen gondolkodnak, kértük, hogy avassa be a Vásárhelyi Hírek olvasóit a pénteki borsorba.
A 2007-es évjáratú törköly wellcome drink után, a hideg előételhez 2007-es Heimann Viagnier dukál, amit Mammarózsa követ, egy 2011-es Rose, amelyet kétharmad rész merlot és egyharmad rész kékfrankos alkot. Következik egy 2009-es Merlot, majd a főételhez, a 2008-as Heimann Birtokbort ajánlják, amely finom, elegáns, zamatos és nagyon tiszta. Semmiből nincs benne több mint kéne. Jóleső vörös, az a fajta, amelyből boldogan iszik meg az ember és a párja egy egész palackkal. Na persze azt inkább majd otthon, hiszen még hátra van a desszert, amelyhez Franciscus-t kínálnak. Fűszeres, hűvös illat: friss bazsalikom és menta. Ízében gazdag gyümölcsösség, olaszos tanninokat mutat.
A Ginkgo Sas Hotel vezetősége a május 25-i borvacsora vendégei számára még egy meglepetést is tartogat a végére, de ez csak akkor este derül majd ki. Az viszont már most tudható, hogy a vendégeik között három palack értékes bor kerül kisorsolásra.