KözéletAz összetartozás erősítése

2012. január 12., csütörtök
 
Az összetartozás erősítése

Az elmúlt egy évben 9 alkalommal 1150 határon túli magyar tett állampolgársági esküt Hódmezővásárhelyen. Ez a szám az állampolgárságot felvettek több mint egy százaléka.

 

 

Képünkön Tőkés László gyermekei

 

 

 

Az összes magyar állampolgárságért folyamodók több mint egy százaléka tette le esküjét a megyei jogú városban.

A tavalyi esztendőben a kérelmet benyújtók közül mintegy 103 ezren immár magyar állampolgárok - mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján. Itt elhangzott az is, az eljárások során 95.322 névmódosítás is történt, ami több mint 1,5 millió iratmellékletet jelent. A legidősebb kérelmező egy 104 éves bácsi volt, aki Munkácson született, és a történelem folyamán kétszer veszítette el korábban állampolgárságát, most New Yorkban él.
Semjén Zsolt példátlanul sikeresnek nevezte a honosítást, amelynek során a magyar közigazgatás "felülmúlta önmagát", hangzott el a sajtótájékoztatón.    

Kérelmeket 77 külképviseleten, Magyarországon 1.325 polgármesteri hivatalban adtak be, de nagyon sok igénylést nyújtottak be a kormányhivataloknál és a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatalnál is.

 

Hódmezővásárhelyre eddig 1450 kérelem érkezett, mondta el a Vásárhelyi Hírek kérdésére Tárkány Szűcs Ágnes anyakönyvvezető. Tavaly, kilenc ünnepélyes alkalommal 1150-en tették le az állampolgársági esküt. A kettős állampolgárságot felvett neves személyek közül kiemelte Kalapis Sztoján SDB atyát, a muzslyai Emmausz Fiúkollégium vezetőjét, Tőkés László három gyermekét. Arról is beszélt, hogy az Európai parlamenti képviselőhöz hasonlóan, nagyon sokan családtagjaikkal együtt érkeztek. Közülük is kiemelkedik egy vajdasági édesanya, aki hat gyermekével érkezett az eskütételre. Nagyon sok idős, nyolcvan feletti határon túli magyar tett esküt, akik javarészt átélték az elmúlt időszak magyarlakta vidékeinek  történelmi viharait. Négy személy volt akiknek születésnapjuk az állampolgársági fogadalom napjára esett. Mint azt Tárkány Szűcs Ágnes elmondta, többen meghatottan jegyezték meg, „ezen a napon kettős születésnapunkat ünnepeljük!”

 
 
Forrás: MTI - VH
B.Sz.Z.
 

Olvassa el ezt is!

Tűz volt Batidán

Tűz volt Batidán

Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
Vásárhelyen született Antal Imre

Vásárhelyen született Antal Imre

Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
 

És ezt már olvasta?

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

 
Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 
Vajon lesz megoldás?
Vajon lesz megoldás? Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.