KözéletAz önkormányzatok saját hatáskörben ebadót vethetnek ki

2012. január 2., hétfő
 
Az önkormányzatok saját hatáskörben ebadót vethetnek ki

Ebrendészeti hozzájárulás néven január elsejétől - az állatvédelmi törvény módosításával – az önkormányzatok ebadót vethetnek ki. Bevezetését Hódmezővásárhely nem tervezi.  

 

 

 

 

 

A rendelet szerint az ebadót a helyi önkormányzat vet ki, és alapesetben nem haladhatja meg az évi 6 ezer forintot.

A kiindulás az, hogy a kutyákat az önkormányzatok háromévente kötelesek összeírni. Az év első napján legalább 4 hónapos ebek után pedig már szedhető a rendészeti hozzájárulásnak nevezett adó. Az adót az adott év első napján - az oltási könyvbe bevezetett - tulajdonos fizeti. Az önkormányzat a veszélyes kutyák után legfeljebb 20 ezer, míg más ebek után legfeljebb 6 ezer forint adót szabhat meg.

Megkérdezett szakemberek, az egyes településeken bevezetésre kerülő ebadó nyomán a kóbor kutyák megemelkedő számára figyelmeztetnek.  

 

Dr. Korsós Ágnes címzetes főjegyző a Vásárhelyi Híreknek ugyanakkor elmondta, nincs és nem is volt tervezve Vásárhelyen ebadó kivetése. Nem kíván a város újabb terheket róni a lakosságra. Szűk kört érintene, hiszen nem szedhető ebrendészeti hozzájárulás a védett őshonos vagy veszélyeztetett, magas genetikai értéket képviselő magyar kutyafajtákba tartozó törzskönyvezett; a mentő-, jelző-, vakvezető, rokkantsegítő vagy terápiás ebek után.

 

Magánemberként hozzátette, sokkal inkább szankcionálná azokat, akik Hódmezővásárhelyen a kutyasétáltatás „következményeit” nem takarítják el. Európa sok országában az erre a célra használatos papírzacskó nélkül, kutyával ki sem lépnek az utcára.

 

Dédelgetett és számkivetett kutyák! Az ember legjobb barátja! A legjobb barátja az ember?

Olvassa el a Vásárhelyi Hírek kapcsolódó dokumentum riportját ITT!

 
 
B.Sz.Z.
 

Olvassa el ezt is!

A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem

A Kosársulinak nem jött össze a győzelem

Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat

600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat

A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 6. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 

És ezt már olvasta?

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026 Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.