KözéletAz EVP modellt mintaként használják

2018. február 2., péntek
 
Az EVP modellt mintaként használják

Tízéves a helyi önkormányzat által indított népegészségügyi kezdeményezés, az Egészséges Vásárhely Program (EVP), az évforduló alkalmából szűrőnapot és konferenciát rendeztek.

 

 

 

 

 

 

Hegedűs Zoltán alpolgármester a programról tartott csütörtöki sajtótájékoztatón elmondta, egy 2015-ös felmérés szerint a gazdaságfejlesztés után a helybeliek az egészségügyet, az egészségvédelmet tartják a második legfontosabb területnek.

 

Hódmezővásárhelyen az elmúlt években komoly fejlesztések valósultak meg a kórházban, új járóbeteg szakrendelő épült, és az önkormányzat döntött az összes orvosi rendelő felújításáról is - közölte a politikus.

Az országban elsőként Hódmezővásárhelyen indult komplex népegészségügyi program, az itt kidolgozott modellt pedig már több hazai településen és a határon túl is mintaként használják - tudatta az alpolgármester. Hozzátette: az önkormányzat elkötelezett a kezdeményezés folytatása mellett.

 

Gyurisné Pethő Zsuzsanna, az EVP programigazgatója elmondta, az elmúlt tíz évben szervezett 370 rendezvényen legalább 40 ezer emberrel találkoztak munkatársai.

Az elmúlt években a programot kiterjesztették a hódmezővásárhelyi járásra, majd a kórház-integrációt követően a makói kistérségre is. Az EVP két prevenciós rendelőt működtet - Hódmezővásárhelyen és Makón -, a program munkatársai pedig 21 településen vannak jelen napi szinten.

A tevékenység alapja az életmód-tanácsadás, melyhez szűrőprogramok, szemléletformáló és tömegsport rendezvények kapcsolódnak - tudatta a szakember.

A kezdeményezésnek köszönhetően az érintett korosztály női között az emlőszűrésen való részvétel arányát sikerült 47-ről 67 százalékra emelni. A vastagbélrák-szűrésekkel 2500 pácienst értek el, az anyajegyszűréseken 1600 iskolás korú gyermeket vizsgáltak meg, és több mint háromezer 40 év feletti férfi ment el prosztata-szűrésre. Rendszeresen több ezren vesznek részt az EVP heti 22 órában megszervezett mozgásprogramjain - sorolta Gyurisné Pethő Zsuzsanna.

 

Kallai Árpád, a Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátóközpont Hódmezővásárhely-Makó főigazgatója közölte, február 17-én szűrőnapot tartanak a kórház új szakrendelőjében, március végén országos szakmai konferenciát szerveznek, április 12-én, a kezdeményezés indulásának évfordulóján bemutatják az EVP megújult szűrőbuszát.

 

Olvassa el ezt is!

Kincsek a Hód-tó mélyéről

Kincsek a Hód-tó mélyéről

'Múzeumi Szombat' elnevezéssel egy hosszabb sorozat nyitányaként tematikus tárlatvezetéssel ajánl kellemes időtöltést a Tornyai János Múzeum.
Összeütközött két autó a mártélyi úton

Összeütközött két autó a mártélyi úton

Három sérültje van a ma reggel valamivel 7 óra előtt történt balesetnek. Két személygépkocsi karambolozott.
Új igazgató az Egyesített Óvodák élén

Új igazgató az Egyesített Óvodák élén

A városháza dísztermében ünnepi tanévnyitót tartottak a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvodák dolgozóinak.
Átadták a Boldog Gizella-díjakat

Átadták a Boldog Gizella-díjakat

A Polgári Hódmezővásárhelyért Alapítvány elismerését 19-én este adták át a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.