KözéletAz esküvői smink titkai

2011. június 26., vasárnap
 

Sokan azt hiszik, hogy a smink az utolsó dolog és nem foglalkoznak vele, de utólag mikor visszanézik a videót, fényképeket, rájönnek, hogy mégis csak fontos lett volna!

 

 

 

 

 

Gila Olga (35) okleveles szegvári sminkes (képünkön). Talán kevesen tudják róla, hogy idén január 21-én a nemzetközi LEN női vízilabda hódmezővásárhelyi selejtezőjén játszott Hungerit Metalcom Szentesi Vízilabda Club lányait sminkelte.  Természetesen benevezett a vásárhelyi I. Nemzetközi Fodrász- és Kozmetikusversenyre, a menyasszonyi smink kategóriában. A Vásárhelyi Hírekkel megosztotta, ahogy mondani szokták: az életünk egyik legszebb napjának apró, de nagyon fontos kellékének számító menyasszonyi smink készítésének titkát. Mint Gila Olga mondja, egy igazán jó menyasszonyi smink elkészítése előtt meg kell nézni milyen típusú hölgyről van szó. Sokan azt hiszik, hogy a smink az utolsó dolog és nem foglalkoznak vele, de utólag mikor visszanézik a videót, fényképeket, rájönnek, hogy mégis csak fontos lett volna!

„Mielőtt a kezem alá kerül a menyasszony, el kell beszélgetni vele. Ugyanis ilyenkor nagyon rózsást, nagyon barackost, nagyon babást akar valaki, vagy éppen az ellenkezőjét: valamilyen „bevállalós” sminket. Vagyis ez utóbbiak karakteres, élénk színű, vagy egy nagyon csillogós sminket szeretnének maguknak.”

Szokták mondani, az erős smink öregít. „Az arc, az arcberendezés függvénye, hogy adott esetben az erős smink esetleg öregít.”- válaszolta Gila Olga. Példaként megemlíti, hogy ha valakinek mélyen ülő szemei vannak, akkor nem előnyös a sötét szín, és még folytathatnánk. „Ezért aztán egyáltalán nem jó a menyasszonynak úgy gondolkodnia, hogy na akkor az esküvő napján hamar sminkeljünk...! Megér annyit a dolog, hogy előtte megnézzük, az arc karakteréhez mi megy a legjobban.”- figyelmezteti a leendő menyasszonyokat a szakember. A mostani trendről még elmondta, ma már sok esküvőnél illeszkedik egymáshoz a csokor, a ruha, az asztaldíszítés, a dekoráció, a haj na és persze a smink is.  Egyre inkább divat, hogy minden mindennel harmonizál.   

 
 
B.Sz.Z.
 

Olvassa el ezt is!

Ünnepnapok, pihenőnapok 2026-ban

Ünnepnapok, pihenőnapok 2026-ban

2026-ban ismét 3 munkanapot helyeznek át, így hosszúhétvégékké egészítenek ki ünnepnapokat. Például a 2026-os év egy négynapos hosszúhétvégével fog kezdődni.
 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban

Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban

A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása

Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása

Mintegy kétszáz alkotást felvonultató kiállítás nyílt szombaton az Alföldi Galériában és Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust

Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust

December12-én este a bajnoki éllovas Kozármislenyt fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 10. fordulójában.
 

És ezt már olvasta?

A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll A Pénügyőr győzelmekkel, a Kosársuli vereségsorozattal. A két csapat ellentétes előjelekkel várhatta az alapszakasz második félidejét.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 1. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Várják a javaslatokat
Várják a javaslatokat Jelölés 'Hódmezővásárhely díszpolgára', 'Pro Urbe', valamint 'Signum Urbis Honorantis' kitüntetés adományozására.
 
Nyári gumival hóesésben
Nyári gumival hóesésben A felelőtlenség többszörös bajt eredményez, az emiatt balesetet szenvedő vétlen autósoknak és a kárelhárítást végző tűzoltóknak.
 
Az újév első babája Vásárhelyen
Az újév első babája Vásárhelyen Január elsején reggel 9:25-kor látta meg a napvilágot Hódmezővásárhely idei első újszülöttje.
 
Retro - Hódmezővásárhelyi Szilveszter 1962
Retro - Hódmezővásárhelyi Szilveszter 1962 A 60-as évek Vásárhelyen. A vendéglátóhelyeket telt ház és hatalmas fogyasztás jellemezte, százával pukkantak a pezsgősüvegek és remek hangulat uralkodott.
 
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely Szolidaritási hozzájárulást 2017 óta kötelesek fizetni a települések, az egy főre jutó iparűzési adó mértéke alapján.