Kultúra, oktatásAz énekléstől sokasodik az életenergiám

2013. április 27., szombat
 
Az énekléstől sokasodik az életenergiám

Április 28-án délután 4 órakor Pitti Katalin szentesi születésű operaénekes, érdemes művész lép fel Hódmezővásárhelyen, a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színpadán. A világhírű szopránt Hegedű Valér zongoraművész kíséri.

 

 


 

Pitti Katalin vasárnapi fellépésén közkedvelt, úgymond sláger áriákat énekel, így adva kedvet a közönségnek az opera műfajához. Műsorát magyar költők verseivel fűszerezi, majd eljutunk az operett világába.

A szentesi születésű operaénekes szülővárosának templomában énekelt először, majd zenei tanulmányait követően közel három évtizeden keresztül volt a Magyar Állami Operaház magánénekese. A művésznő ihletett előadói stílussal, szenvedélyes interpretációval teszi emlékezetessé előadásait, koncertjeit.

„Rengeteg különleges műsorral járom az országot: énekelek ária-, és dalestet, opera és operett műsort, és természetesen szakrális programokat is. Első hallásra rengetegnek tűnik, de ez a sok munka tart fitten és egészségesen. Az énekléstől sokasodik az életenergiám.” nyilatkozta Pitti Katalin. „Ahová szeretettel hívnak, oda elmegyek, hiszen fontos, hogy erőt adjak olyan embereknek, akiknek szükségük van rá.”

A vásárhelyi közönség ismét részese lehet különleges egyéniségének és többféle műfajból összeállított rendhagyó repertoárjának.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Biblia Hete a Kertvárosi Katolikus Iskolában

Biblia Hete a Kertvárosi Katolikus Iskolában

Németh László esperes: az iskola igyekszik a minket körülvevő világ értékrendjét egy kicsit másfelől közelíteni és azt tapasztalja, hogy a gyerekek és a szülők is nyitottak erre. Képekkel!
Nagy Attila alkotásaiból nyílt kiállítás

Nagy Attila alkotásaiból nyílt kiállítás

Április 25-én 17 órakor nyílt meg a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányságon a vásárhelyi művész grafikáiból, festményeiből, szobraiból álló kiállítás. A megnyitó képeivel!
Ütős hétvége a Hódtóiban

Ütős hétvége a Hódtóiban

Május 9-én a Hódtói Sportcsarnokban rendezte meg a Hódmezővásárhelyi Box Club a II. Szalkai László-emlékversenyt.
24 órán át mérik a gyorshajtást

24 órán át mérik a gyorshajtást

Magyar Rendőrség is Speedmarathont tart április 15-én reggel 6 órától és április 16-án reggel 6 óráig. Lista a Vásárhely és környéki helyszínekről.
 

És ezt már olvasta?

Az agrárszakma háromnapos ünnepe
Az agrárszakma háromnapos ünnepe A XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokat május 14–16. között rendezik Hódmezővásárhelyen, a Hód-Mezőgazda Zrt. Kiállítási Centrumában.Részletes program.
 
Lengyel testvérvárosi látogatás
Lengyel testvérvárosi látogatás Lengyelországban május 3-a az Alkotmány napja, (1791-ben) az Európában első, modern alaptörvényt ünneplik.
 
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan Május 7-én este hazai pályán kezdte az NB I/B Zöld csoport 9. helyéért zajló párharcot a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki elcserélt autóját meg nem engedett módon követelte vissza.
 
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Gerendáson rendezték meg a VIII. Fehér Kupa és VIII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt.