KözéletAz egészségügyi eredmények magukért beszélnek Hódmezővásárhelyen

2012. augusztus 25., szombat
 
Az egészségügyi eredmények magukért beszélnek Hódmezővásárhelyen

A Fidesz szerint az egészségügyben elért eredmények magukért beszélnek Hódmezővásárhelyen; néhány év alatt a kórház megszűnés közeli állapotból stabilan működő, mintegy kétmilliárd forintból fejlődő, a Szegedi Tudományegyetemmel és a makói kórházzal együttműködő intézménnyé vált.

 

 

 

 

Erről Kovács László, az Erzsébet Kórház-Rendelőintézet megbízott orvos igazgatója beszélt pénteken azon a sajtótájékoztatón, amelyet Almási Istvánnal, a szeptember 2-i időközi polgármester-választás Fidesz-KDNP-jelöltjével együtt tartott.

Kovács László, aki egyben fideszes önkormányzati képviselő, felidézte: 2007 áprilisában az MSZP-SZDSZ-kormány a vásárhelyi kórház aktív ágyait 63 százalékkal csökkentette, ezzel a megszűnés szélére sodorta az intézményt. Akkor 250 dolgozótól kellett megválni, mivel csökkent a finanszírozás, és megszűnt több osztály. A vásárhelyiek tiltakozó akciókba kezdtek, a kórház és a város jobboldali vezetése pedig évekig azon dolgozott, hogy ne szűnjön meg az intézmény.     Hangsúlyozta, hogy a bezárásra ítélt intézményből mára az ország legstabilabb kórházává vált a vásárhelyi, és néhány év alatt sikerült például újra sürgősségi osztályt létrehozni. A kórház épületei több mint 750 millió forintból újulnak meg, és akadálymentessé válnak. A műszeres, eszközös beruházások összege meghaladja 1,2 milliárd forintot. Emellett a Legfelsőbb Bíróság által a 2007-es jogtalan aktívágyszám-csökkentés miatt megítélt 800 millió forintos kártérítéssel együtt az elmúlt években kétmilliárdos egészségügyi forrás jelent meg a városban.     

 

A megbízott orvos igazgató kiemelte, hogy a beruházások mellett szakmai fejlesztések is történtek: ez év májusától a Szegedi Tudományegyetem Onkológiai Klinikájával történt megállapodás alapján a hódmezővásárhelyi betegeket egyetemi klinikai színvonalon látják el az Erzsébet kórházban; július 1-jétől pedig a makói kórház a vásárhelyivel egy irányítás alá került.     

A szakember szólt a 2008 óta működő Egészséges Vásárhelyért program eredményeiről is. Ennek keretében 12 ezer emlőszűrést végeztek, és több ezren voltak a szív- és érrendszeri, valamint az anyagcserezavarral küzdők szűrésén is. Majdnem ezer felső osztályos lány kapta meg ingyenesen a méhnyakrák elleni védőoltást, és mintegy ötezer kisiskolás esett át bőrrákszűrésen.     

Jövőre megújuló szűrő, megelőző, egészségtudatosságot fejlesztő programok és új közösségi sportrendezvények szervezésére egészségfejlesztési iroda és prevenciós rendelő kezdi meg működését - mondta a terveket ismertetve a megbízott orvos igazgató.

 
 
Forrás: MTI
 

Olvassa el ezt is!

Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat

Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat

Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
Különleges vendég Vásárhelyen

Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Új igazgató az Egyesített Óvodák élén

Új igazgató az Egyesített Óvodák élén

A városháza dísztermében ünnepi tanévnyitót tartottak a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvodák dolgozóinak.
 

És ezt már olvasta?

Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja Országos hírré terebélyesedett Szabó Zsolt rendőr alezredes, a vásárhelyi rendőrkapitány tragikus halála. Péteken este csendes gyertyagyújtásra gyűlt össze több száz vásárhelyi lakos a kapitányság épülete előtt.
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.