
A Hódmezővásárhelyi Helyőrségbe látogatott augusztus 5-én az Amerikai Egyesült Államok Magyarországra akkreditált véderőattasé helyettese Bradley Hocevar alezredes.
Kovács József ezredes, az MH 5. Bocskai István Lövészdandár parancsnok-helyettese bemutatta a helyőrségben található zászlóaljakat, tájékoztatta Búz Csaba a Vásárhelyi Híreket.
A dandár kommunikációs tisztje elmondta, az attasé-helyettes korábban már találkozott a vásárhelyi katonákkal, hiszen júniusban ott volt a 62. Lövészzászlóalj vízi vezetési gyakorlatán Szentesen. A látogatáson szó esett a „Közös Fellépés 2014” elnevezésű gyakorlatról is.
Böröndi Gábor, a Magyar Honvédség (MH) Összhaderőnemi Parancsnokság szárazföldi haderőnemének főnöke nemrég azt mondta, "ahhoz, hogy a válságövezetekben hatékony katonai erővel tudjunk megjelenni, felkészülésre, kiképzésre van szükség. Ha jól kiképzett katonákat küldünk műveletbe Afganisztánba, Koszovóba vagy más térségekbe akkor helyt tudnak majd állni. A katonák legnagyobb életbiztosítása a kiképzés" - fogalmazott.
Nemrég egy háttérbeszélgetésen Budapesten azt is mondta, hogy szeptemberben és októberben lesz a 'Közös fellépés' elnevezésű gyakorlat, amelynek keretében különleges műveleti katonák harckészültségét méri fel a NATO. Erre az őszi gyakorlatra több nemzetet meghívtak, köztük a különleges műveleti vonatkozásban érintett amerikaiakat és lengyeleket, valamint a környező országok képviselőit - ismertette Böröndi Gábor.
A Vásárhelyi Hírek információi szerint az amerikaiak vásárhelyi látogatása azt is jelenti, hogy a nagyszabású őszi gyakorlaton a vásárhelyi helyőrség kitűnően kiképzett katonái nagyobb számban részt vesznek.