BulvárAz 50-es évek vásárhelyi származású szépségideálja

2017. március 12., vasárnap
 

Vásárhelyi olvasókörökben is folytatódik az egykori Nemzeti Színház legendás művésze, hódmezővásárhelyi születésű Ferrari Violetta életét és pályafutását bemutató beszélgetéssorozat.

 

 

 

 

 

 

Március 10- én délután Szegeden a Kárász utcai TIT Székházban volt az első előadás, amelyben Hegyi Endre vásárhelyi fotográfus Barta Zsófia műsorvezetővel az Első Világháborúról és Ferrari Violettáról beszélgetett.

 

A mai idősek emlékezetében még élénken élő színésznő egy első világháborús olasz hadifogoly gyermekeként Hódmezővásárhelyen látta meg a napvilágot három fiútestvér mellett egyetlen lányként. Óvodába Újvárosban járt, de hamarosan el is költöztek Budapestre.

 

A világot jelentő deszkákon kívül is meghódította a szakmát. A filmvásznon még inkább kiteljesedett: Dalolva szép az élet, Civil a pályán, Fel a fejjel, 2×2 néha öt, Gázolás – csak néhány fontosabb cím a filmjei közül. Kimérten vagány, fifikás nő volt, aki nem markáns szépségével hódította meg a férfiakat. Nem szerette, ha művésznőnek hívják, magát adta csupán, amikor játszott.

1956-ban ő is utcára vonult, bár, ahogy ő mesélte, az egészet csak játéknak fogta fel. Talán ez volt a baj. Huszonnyolc éves volt, amikor akkori férjével, Földiák Jánossal maguk mögött hagyták az országot, és az NSZK-ban találtak új otthonra. Kisfiát csak hónapokkal később, Violetta édesanyja vitte utánuk. 

Ferrari Violetta élt Ausztriában és Olaszországban, de szíve visszahúzta, 1997-ben végleg hazaköltözött Magyarországra. 84 éves korában hunyt el.

 

Március 10- én Szegeden színészi pályafutását, filmjeit, az általa lemezre énekelt, ma már örökzöld dalait elevenítette fel Hegyi Endre, eredeti újságok, fotók, lemezek segítségével.

A hamarosan Vásárhelyen is induló előadássorozata nemcsak az idősebbeknek jelent nosztalgiázást, hanem a fiatalabb generáció számára is érdemes megismerkedni az ötvenes évek magyar szépségideáljával, a magyar színháztörténet, a filmvilág egy igen jelentős korszakának felejthetetlen színésznőjével.  

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Már a tanév végi Gálára készülnek

Már a tanév végi Gálára készülnek

A Stars of Hope Táncstúdió kis és nagy balerinái már nagyon készülnek a gálára. Lesz nyári kurzus is az ExperiDance Produkció táncművészével. Képekkel!
Tavaszi egészség tippek Baracskay Angéla ajánlásával

Tavaszi egészség tippek Baracskay Angéla ajánlásával

A Vásárhelyi Hírek állandó háziasszonya nemcsak csodás receptjeivel, hanem remek kondíciójával és egészséges életmódjával is elkápráztatja az olvasókat.
Civil- és sportszervezeteket támogattak

Civil- és sportszervezeteket támogattak

Hódmezővásárhely Önkormányzata 37,5 millió forinttal támogatta a helyi egyesületek működését. Idén megemelt kerettel, összesen 40 millió forintot osztottak ki.
Lengyel testvérvárosi látogatás

Lengyel testvérvárosi látogatás

Lengyelországban május 3-a az Alkotmány napja, (1791-ben) az Európában első, modern alaptörvényt ünneplik.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 21. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt Terepen! címmel a feltárásokon dolgozó régésztechnikusok és önkéntesek munkáját bemutató kiállítás nyílt a Tornyai János Múzeumban.
 
Sárgulás a tradíciók jegyében
Sárgulás a tradíciók jegyében Hódmezővásárhely jellegzetességéhez tartozik, hogy a Mezőgazdasági Kara hallgatói fogatos felvonulással jelképesen elbúcsúznak a várostól is.
 
Pünkösdölő a Tájházban
Pünkösdölő a Tájházban A Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színes népi programmal várja a vásárhelyieket május 23-án délután 3-tól 5-ig, Pünkösd alkalmából.
 
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc

Kőszegfalvi Ferenc Hódmezővásárhely egyik ismert helytörténésze, bibliográfusa és helyismereti kutatója volt, aki sokat tett a város történetének dokumentálásáért.

 
A 10. helyen zárt a Kosársuli
A 10. helyen zárt a Kosársuli Saša Vejinović: "Hullámzó szezonon vagyunk túl, amiből nagyon sokat kell tanulnunk és a tanulságot levonnunk.”
 
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán Problémák vannak a földtörvénnyel; kihasználatlan uniós támogatások; művelési rendszerek felülvizsgálata; aszály; politikamentes agrárkamarák. Bóna Szabolcs sajtótájékoztatója.