KözéletÁtvette kinevezését Kallai Árpád

2012. december 1., szombat
 
Átvette kinevezését Kallai Árpád

Az újonnan megbízott 32 kórházigazgató, köztük Dr. Kallai Árpád, a hódmezővásárhelyi Erzsébet Kórház-Rendelőintézet igazgatója szombaton vette át Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől öt évre szóló kinevezési okiratát Budapesten.

 

A kép bal szélén Dr. Kallai Árpád

 


A Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) július 29-én írt ki pályázatot az állami fenntartásba került városi egészségügyi intézmények intézményvezetői álláshelyeire, illetve azoknak a korábbi megyei önkormányzati és fővárosi egészségügyi intézményeknek a főigazgatói posztjára, amelyeknél  pályázatot előzőleg eredménytelennek nyilvánították. A 47 vezetői tisztségre kiírt pályázat 32 poszt esetében zárult eredményesen.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere az ünnepségen elmondta: a kórházak és fenntartójuk, a GYEMSZI, valamint az ágazatvezetés közötti kapcsolatban kultúraváltásra, valóságos párbeszédre van szükség. Mint kifejtette: azt szeretné, hogy a kórházvezetők egyfajta nagykövetként az intézmények dolgozóinak és betegeinek közvetítsék, hogy a bajban, a betegségben számíthatnak az államra, velük pedig osszák meg a rendszerrel kapcsolatos megoldási, újítási javaslataikat.

A miniszter nemzetstratégiai kérdésnek nevezte, hogy sikerüljön új viszonyt teremteni az állam és az állampolgárok között. Mint kiemelte: az egészségügyben is radikális változások zajlanak, de mindennek célja, hogy egy átlátható, fenntartható, biztonságos rendszert hozzanak létre.

Balog Zoltán az első jelentős sikernek, áttörésnek nevezte az egészségügyben a kórházak állami átvételét, de kiemelte: nem csak ennyit akartak, a további lépések - például a kórházak adósságállományának rendezése - most következnek.

Török Krisztina, a GYEMSZI főigazgatója azt mondta: a jövő évben a kórházi ellátásban a minőség és a szervezetfejlesztés kap hangsúlyosabb szerepet.

Szócska Miklós egészségügyi államtitkár elmondta, hogy a kinevezési dokumentumokhoz vezetői nyilatkozatot is mellékeltek, amelyben írnak a betegekről, a szakmai csapatmunkáról, de kitérnek arra is: nem szabad, hogy a rendszer újabb két évtizedig változatlanul maradjon. Most a kórházigazgatók is részesei lettek annak a munkának, hogy "egyszer rendet tegyenek az egészségügyben". Ezzel együtt viszont az intézményvezetőktől azt várják, hogy a rendszer megújulásán folyamatosan dolgozzanak - mondta az államtitkár, hozzátéve, "nehéz az a frontszolgálat, amelyet az ellátás érdeke kíván tőlük".

Szócska Miklós kiemelte: igyekeznek olyan csapatszellemet kiépíteni a kórházvezetőkkel és a térségi vezetőkkel, hogy érezzék, nincsenek egyedül. Az újonnan kinevezett intézményvezetőknek azt mondta: ahol korrekcióra van szükség, ott javítsák ki. Ehhez minden segítséget megadnak - fűzte hozzá az államtitkár.

 

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

A betegellátás színvonalának javulását ígérik

 
 
Forrás: EMMI
 

Olvassa el ezt is!

Vajon lesz megoldás?

Vajon lesz megoldás?

Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
Tűz volt Batidán

Tűz volt Batidán

Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 

És ezt már olvasta?

Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026 Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.