Kultúra, oktatásAranyossy siker tanulmányi versenyen

2012. április 4., szerda
 
Aranyossy siker tanulmányi versenyen

Az Aranyossy Ágoston Óvoda, Általános Iskola négyfős csapata nyerte az idei Komplex Tanulmányi Verseny megyei fordulóját.

 

 

 

 

 

 

Március 30-án, pénteken a szentesi Rigó Alajos Óvoda, Általános Iskolában rendezett XXXVII. Országos Komplex Tanulmányi Verseny Csongrád megyei fordulójában Szentes, Csongrád, Makó és Hódmezővásárhely - 4-4 fős csapattal nevezett.

 

A Komplex Tanulmányi Versenyt a tanulásban akadályozott tanulókat külön nevelő iskolák 6-7. évfolyamos diákjainak rendezik minden évben.

 

Mint ahogy a nevében is benne van, komplex versenysorozatról van szó, amelynek feladatai között például természetismeretből az őserdők, a szavannák életéről, földrajzból hazánk értékeiről, felszíni vizeinkről kellett számot adni. Történelemből, a kérdések között a Hunyadiak kora, a II. Rákóczi Ferenc vezette szabadságharc szerepelt, vagy például a művészetek témájában a Dél Alföld néprajzi kincseit kellett összeszedni.

 

Ezeknek az ismeretében különösen jelentős a hódmezővásárhelyi Aranyossy Ágoston Óvoda, Általános Iskola csapatának a győzelme, ami azt is jelenti, hogy az iskolát ők képviselik a verseny országos döntőjén, melynek ebben az évben a szegedi Sólyom utcai Óvoda és Általános Iskola ad otthont május 29–30–31-ig

 

 

A győztes csapat tagjai:

 

Kása Károly 6.o., Angyal Alexandra 7.o., Bíró Roland 7.o., Csuka Pál 7.o.

 

Olvassa el ezt is!

A szalonczukkedli rágcsálás napjai

A szalonczukkedli rágcsálás napjai

Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust

Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust

December12-én este a bajnoki éllovas Kozármislenyt fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 10. fordulójában.
Ajándékozás a Városházán

Ajándékozás a Városházán

A Szent Ferenc Program keretében december 18-án 56 családnak, összesen 121 főnek - köztük 17 gyermeknek – adtak karácsonyi ajándékcsomagokat.
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre

A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre

A Dunaharaszti DH Basket vendégeként a Kosársuli nagyon sima vereséget szenvedett a tabella élmezőnyéhez tartozó ellenféllel szemben.
 

És ezt már olvasta?

Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely Szolidaritási hozzájárulást 2017 óta kötelesek fizetni a települések, az egy főre jutó iparűzési adó mértéke alapján.
 
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola A legújabb Magyar Közlöny szerint egy kormányhatározat az iskola infrastrukturális fejlesztéseinek támogatásáról döntött.
 
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata A háromgyerekes hódmezővásárhelyi férfi segélyszállítmányt vitt, december 23-án hajnali 2 órakor az aradi újhíd feljárójánál lövések érték a teherautóját.
 
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része? Az ünnepek alatt minden évben felcsendülnek a Csendes Éj és az Ave Maria dallamai. Keletkezésük története azonban kevesek számára ismert.
 
Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban
 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?
 
Folytatás januárban a 10. helyről
Folytatás januárban a 10. helyről December 19-én este hazai pályán, vereséggel zárta a Budafok ellen a 2025-ös évet a Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...