KözéletAmit viseltek és amit elviseltek

2011. június 15., szerda
 
Amit viseltek és amit elviseltek

Az ötvenes, hatvanas évek ruhatára elevenedik meg június 18-án, szombaton este az Emlékpontban, ahol Ez (volt) a divat címmel idézik meg a Rákosi- és Kádár-korszak öltözködési szokásait a Múzeumok Éjszakáján.

 

 

Képünkön: Kádár János a Habselyem kötöttárugyár divatbemutatóján.

 

A hosszabbított nyitva tartás alatt rendhagyó tárlatvezetéseket is kínálnak a (fél)múlt és művészetek világa iránt érdeklődőknek.

 

Június 18-án, szombaton este ismét megnyílnak a múzeumok – ezúttal csak vidéken, a budapesti éjszakára egy héttel később kerül sor – hogy színes programokkal csalogassák be a kultúrakedvelőket a közgyűjteményekbe. Az Emlékpontba hosszabbított nyitva tartással, 21 óráig várják a látogatókat. Este hat órától megelevenednek a Tűzmadarak: a képzőművészeti szimpózium alkotásaiból nyílt időszaki tárlaton Tóth Károly művészettörténész kalauzolja az érdeklődőket a legfrissebb vásárhelyi kortárs művészeti törekvések között. A kommunista diktatúra évtizedeit bemutató állandó kiállítás is rendhagyó vezetéssel tekinthető meg, 20 órakor Rendszerzárlat címmel, a pártvezetés „elbaltázott” intézkedéseinek, törekvéseinek bemutatásával, egy-egy anekdota felvillantásával ismerhetik meg a látogatók a tervgazdaság csődjét, Komócsin és Biszku elvtársék puccskísérletét.

 

Az est fő attrakciójaként hét órakor az Ez (volt) a divat címmel öltözködéstörténeti bemutatóra csábítják a divatkedvelőket. Képeken és archív felvételeken, valamint korabeli ruhákon keresztül nyerhetnek bepillantást a programon résztvevők az ötvenes-hatvanas évek ruhásszekrényeibe, de „megnyílnak” az elegáns pesti divatszalonok is!

 

Az Emlékpont kiállítása és programjai díjmentesen lesznek látogathatóak a Múzeumok Éjszakáján!

 
 
Forrás: Emlékpont Múzeum
 

Olvassa el ezt is!

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026

Vásárhelyi Művészeti Díj 2026

Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
Megszerezte első idegenbeli sikerét

Megszerezte első idegenbeli sikerét

Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 6. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026 Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.
 
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.