








„A ma itt kiállító alkotó pedagógusok előbb voltak alkotók és aztán lettek pedagógusok és jó hogy pedagógusként megmaradt alkotó kedvük és örömüket lelik benne.” Ezzel a fordulatos mondattal vezette be kiállításmegnyitóját Árva László, a Németh László Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda igazgatója. Hozzátette, fontos, hogy megmaradjon az önkifejezés vágya.
Fotó: VH
Az iskola aulájában rendezett Alkotó Pedagógusok II. Kiállításának résztvevői közül azonban többen nem csak saját kedvükre alkottak. Például Hajdúné Csakajda Ildikó magyartanár, logopédus, iskolások részére szövegértést és helyesírást megalapozó könyvet írt. Mint a Vásárhelyi Híreknek elmondta az először csak hobbinak szánt „alkotás” mára tankönyvként beépült a tanításba. Persze van aki az alkotásban esztétikai érzékének kifejezését találta meg, vagy számára éppenséggel kikapcsolódást, lazítást jelent. Szabóné Benczédi Zsuzsanna testnevelő tanár dinamikus mindennapjait nem kis meglepetésre kézműveskedéssel, párnák és egyebek hímzésével oldja. „A kezemnek mindig kell valami elfoglaltság, de nagy örömmel kutatok fel régi elfeledett népi motívumokat is” mondta a kiállított tárgyai bemutatása közben. Volt olyan pedagógus, akinek kész alkotásához plusz egy érzékszerv kellett, mert hogy Búza András péczelis szolfész tanár, három szólamra írt kórusművét ajánlotta a kiállításra, amelyet tanárokból és diákokból álló énekkar elő is adott a március 12-i megnyitón.
Hat intézmény pedagógusai mutatják be alkotásaikat a következő tíz napban megtekinthető kiállításon. A Bethlen Gábor Református Gimnázium öt tanára, a Klauzál Gábor Általános Iskola és Óvoda, a Szent István Általános Iskola és Óvoda és a Kozmutza Flóra Általános Iskola és Szakiskola egy-egy, illetve a Németh László Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda huszonkét pedagógusa állított ki képzőművészeti, publikációs, és más jellegű alkotást.