









Liszt Ferenc születésének 200. évfordulóján, a Liszt Emlékév programsorozatában a zeneszerző nevét viselő iskola rendezett egy levelező versenyt. A többfordulós megmérettetés ma lezárult és ünnepélyes eredményhirdetést is tartottak.
Fotó: VH
36 pályamunka érkezett arra a levelezőversenyre amit a hódmezővásárhelyi Liszt Ferenc Ének Zenei Általános Iskola és Óvoda indított útjára még szeptemberben. A város szinte minden általános iskolájából neveztek a harmadik és negyedik osztályos tanulók, hogy kiderüljön, ki ismeri a legjobban Liszt Ferenc életét, munkásságát.
Rostás Istvánné, a verseny szervezője és koordinátora elmondta, a feladatsorok megalkotásánál, fontos szerepet kapott a kutatómunka. „Elsősorban Liszt Ferenc életrajzát kellett bemutatniuk a gyerekeknek, valamint a zeneszerző munkásságát, azon belül is nagy hangsúlyt fordítottunk a magyarsághoz, a nemzeti tudathoz kapcsolódó műveire. A cél az volt, hogy a versenyzők minél több kutatómunkát végezzenek.” A lexikális tudás nem volt elég a sikerhez, hiszen a szerzőóriás emlékének jelenkori megőrzése is nagy hangsúlyt kapott a versenyen. A tanulóknak különböző szobrokat, festményeket és emléktáblákat kellett felkutatniuk.
A verseny szellemiségéről és üzenetéről, Forrainé Kószó Györgyi, az iskola igazgatója beszélt. „Liszt Ferenc életét, munkásságát, a kitartás, a sokoldalúság, a sokszínűség jellemezte. Ezzel kötődik leginkább a magyar néphez, ezzel mutatja ki leginkább a nemzethez való tartozását, és úgy gondolom ez a fiatalok előtt is egy remek példa lehet, a jövőbeli életpályájuk során.”
Az ünnepélyes eredményhirdetésen az iskola tanulói egy kisebb hangversennyel kedveskedtek a vendégeknek. A 36 pályázó közül többen is holtversenyben végeztek, így összesen tíz jutalmat osztottak ki a szervezők.
Végeredmények:
1. helyezett:
Karsai Endre (Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Beke Anikó),
2. helyezett:
Bodzsár Mira (Varga Tamás Általános Iskola és Óvoda),
3. helyezett:
Czékmán Luca (Németh László Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda, felkészítő: Pintérné Elekes Edit),
Kovács Benedek (Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Beke Anikó),
Pap Martin Dominik (Szent István Általános Iskola és Óvoda, felkészítő: Csonkáné Détár Ágnes),
4. helyezett:
Nagy Brigitta (Varga Tamás Általános Iskola és Óvoda, felkészítő: Fekete Olga),
5. helyezett:
Vas Bence (Szent István Általános Iskola és Óvoda, felkészítő: Csonkáné Détár Ágnes),
Faragó Rebeka (Szent István Általános Iskola és Óvoda, felkészítő: Gardiné Fülöp Ildikó),
6. helyezett:
Fürdök Viktor (Szent István Általános Iskola és Óvoda, felkészítő: Gardiné Fülöp Ildikó),
Wolf Milán (Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Beke Anikó).