Kultúra, oktatásAkcióterv készül a lovaskultúra-oktatás bevezetéséről

2012. március 4., vasárnap
 
Akcióterv készül a lovaskultúra-oktatás bevezetéséről

A lovaságazat fejlesztésének lépéseit foglalja össze a Kincsem nemzeti lovasprogram, melynek keretein belül akcióterv készül arról, hogyan vezetik be a lovaskultúra oktatását a köznevelésbe - közölte a közigazgatási tárca.

 

 

 

 


A program elfogadása mellett a kormány döntött arról is, hogy akcióterv készül a lovaskultúra-oktatás köznevelésbe történő bevezetésére, és módosulhat az erdőtörvény is a szabad terephasználat jogszabályi biztosítása érdekében. Emellett elkészül Magyarország lovastúra-hálózata és annak digitális térképe, bővül a lóverseny-fogadási rendszer, önálló lóversenytörvény születhet, és elkészül az állami ménesekről szóló jogszabály, a lovaságazati marketing-akcióterv, valamint a lovaságazati vagyonkataszter is - sorolták, hozzátéve, hogy az érintett miniszterek áttekintik annak lehetőségét, hogy a lovasterápia hogyan épülhet be a kezelésekbe, valamint hogyan tudja azt befogadni az egészségbiztosítási rendszer.
A Kincsem-lovasprogramot Horváth László, a nemzeti lovasstratégia elkészítésére és végrehajtásának koordinálására kinevezett miniszterelnöki megbízott dolgozta ki, a célja pedig "a magyar lovaságazat további elszigetelődésének, hanyatlásának megállítása, a lóhasználat és a lovas tevékenység feltételeinek javítása, fejlődési pályára állítása".

 
 
Forrás: MTI
 

Olvassa el ezt is!

A gondatlanság sok pénzbe kerülhet

A gondatlanság sok pénzbe kerülhet

A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű felülvizsgálatát, benne az 1100 milliárd forintos forgalmat folytató hódmezővásárhelyi gyökerű céget. 

Hetilap lesz a Délmagyarországból

Hetilap lesz a Délmagyarországból

Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.
Elítélték a vásárhelyi szurkálót

Elítélték a vásárhelyi szurkálót

Első fokon öt és fél év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Törvényszék egy férfit, aki 2023 nyarán egy késsel hasba szúrta ismerősét.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 26. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.
 
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre Életében fontos szerepe volt szűkebb pátriájának a történelme, kultúrája. Szívügye volt az ö-zős nyelvjárás életben tartása, megörökítése.
 
Díszközgyűlés kitüntetésekkel
Díszközgyűlés kitüntetésekkel A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
 
Szóváltás késeléssel
Szóváltás késeléssel Egy szóváltást követően megszúrta hozzátartozóit egy szerb férfi egy pékségben június 30-án, egyikük életveszélyesen megsérült.
 
A Liszt lett a rangos verseny győztese
A Liszt lett a rangos verseny győztese A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
 
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, a nyilvánossá vált 790-es listában – 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.