KözéletA vásárhelyi vonalakat is érintő vonatritkítások várhatók

2012. február 27., hétfő
 
A vásárhelyi vonalakat is érintő vonatritkítások várhatók

Február 24-én a MÁV-nál bejelentett változások szerint áprilistól több mellékvonalon napi 2 pár vonat fog közlekedni, mégpedig - ahol elég – ott csak 1-1 motorkocsival.

 

 

 

 

 

MÁV szakemberektől kapott információink szerint áprilistól vonatritkításokra készül a MÁV-Start, ami valószínű érinti a Vásárhely környéki vonalakat is.

Úgy akarnak megtakarítást elérni, hogy ne a nagy dízelmozdonyok járjanak 2-4 kocsival szinte üresen, hanem a jóval olcsóbb üzemeltetésű „piroskák”. Abból is csak annyi, amennyit az adott vonalon utazók száma igényel. Ebből következően, leginkább a mellékvonalakat racionalizálják.

Február 24-én a MÁV-nál bejelentett változások szerint áprilistól több mellékvonalon napi 2 pár vonat fog közlekedni, mégpedig - ahol elég – ott csak 1-1 motorkocsival. A gazdasági megfontolás lényege, hogy ne járjanak üresen a szerelvények. A cél pedig az, hogy a „Zsuzsi-vonatok” ésszerű járatásával, a kivont gördülőállomány későbbi selejtezését és kocsibeszerzéseket is tervezni lehessen.

A MÁV-Start több milliárdos megtakarítást vár az új menetrendtől.  

 
 
VH információ
 

Olvassa el ezt is!

A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása

Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása

Júniusi légkondícináló felszerelése után nagy munkálatokkal folytatódik a BFMK színháztermének teljes felújítása.
Iskolakezdéskor is van jó megoldás

Iskolakezdéskor is van jó megoldás

Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
Egy étvágygerjesztő program szombatra

Egy étvágygerjesztő program szombatra

Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.