SportA vásárhelyi úszók évközi gyorsmérlege

2015. augusztus 13., csütörtök
 
A vásárhelyi úszók évközi gyorsmérlege

A Hódmezővásárhelyi Senior Úszó-Vízilabda Club (HSÚVC) vezetése közel két éve, Molnár Ernő edző- szenior úszó kezdeményezésére építette fel utánpótlás csapatát.

 

 

 

 


Kenéz László elnök beszámolója szerint, a tervet arra alapozták, hogy Bán Sándor szakedző - Risztov Éva nevelőedzője, több ország olimpikonjának és számtalan országos bajnoki címet szerző sportoló edzője - segítségével lehetőség nyílt sok olyan fiatallal foglalkozni, akik kellő odafigyeléssel, munkával sikereket érhetnek el. A kezdeti 15-25 fős létszám mára közel 60 főre emelkedett.

Az elnök megfogalmazása szerint, az elmúlt két év az alapok lerakásával telt el, de már ez idő alatt is kiváló eredmények születtek.

 

Ezekről a Vásárhelyi Hírekben is rendszeresen beszámoltunk. 2014-ben Hódmezővásárhely Utánpótláskorú Leány Sportolója Süli Flóra, Utánpótláskorú Fiú Sportolója pedig Miksi Richárd lett. A tavaly óta Ságvári Gyakorló Gimnáziumban tanuló Miksi Richárd bekerült a korosztályos válogatottba is.

Stabilan megőrizte tagságát a válogatottban, részt vett a Bakui Európa Játékokon is (Cikkünk ITT!). Több hazai versenyen is nagyszerűen szerepelt: korosztályos ifjúsági országos bajnok 100 mellen, harmadik 200 mellen és negyedik lett 50 mellen(Cikkünk ITT!).

Süli Ákos hatalmasat fejlődve korosztályos serdülő bajnok 100 mellen, második 50 mellen, hatodik 200 mellen. (Cikkünk ITT!) Az ifjúsági országos bajnokságon 100 és 50 mellen harmadik, míg 200 mellen hatodik lett.

A HSÚVC elnökének értékelése szerint, Bán Sándor edző két tanítványa Miksi Richárd és Süli Ákos ha továbbra is ilyen szorgalommal dolgozik, komoly eséllyel rajtkőre állhatnak a 2016-os Ifjúsági Európa-bajnokságon, amelyet - mint ismeretes - Hódmezővásárhelyen rendeznek.

 

A 2014-2015. évi kerethez csatlakozott Szeivolt Melinda korosztályos válogatott, Forján Anna és Márki Zalán aranyjelvényes sportoló is.

Ezeken a versenyeken az egyesület a Szegedi ÚE után a megye második legtöbb pontszámot elérő egyesülete lett.


Az Országos Gyermek Bajnokságon Forján Anna és Márki Zalán képviselte a HSÚVC-t. Az Országos Delfin Bajnokságon Kiss Noel a 7. helyen végzett. Edzőjük: Bán Sándor és Paku Zoltán.


A IV. Béka Derbyn, ami a korosztályos bajnokságnak felel meg, Paku Zoltán versenyzői – Szatmári Máté, Vörös Nándor, Kürtösi Zalán, Kardos Marcel, két első, egy harmadik, két negyedik és egy hatodik helyezést értek el.

A legfrissebb hírek pedig Molnár Ernő edző tanítványáról, Süli Flóráról szólnak, aki augusztus legelején Newcastle-ban a British Transplant Games úszóversenyein egy arany- és két ezüstérmet és egy ötödik helyezést szerzett.

 

Olvassa el ezt is!

A kettős határzár lehet a teljes magyar-szerb határszakaszon

A kettős határzár lehet a teljes magyar-szerb határszakaszon

Lázár János: Megmagyarázhatatlanul sok készpénz van az illegális határátlépők egy részénél, amit nyilvánvaló, hogy korrupcióra használnak fel.
Új fejezet Vásárhely sporttörténetében

Új fejezet Vásárhely sporttörténetében

A vásárhelyi Hódiák SE. három sportolóval vett részt a 120. Atlétikai Magyar Bajnokságon. Közülük Szűcs Noémi bajnoki címet szerzett.
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 

És ezt már olvasta?

A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.