KözéletA vásárhelyi óvodások ötöde beteg

2015. február 19., csütörtök
 
A vásárhelyi óvodások ötöde beteg

Egy hét alatt több mint a duplájára nőtt Csongrád Megyében és így Hódmezővásárhelyen is az influenzások száma. 3-5 évesek között volt a legmagasabb a megbetegedések száma

 

 

 

 

 

A múlt héten 11 megyében emelkedett, a fővárosban és 5 megyében csökkent, három megyében nem változott az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók gyakorisága az előző héthez viszonyítva. Csongrád és Zala megyében 60%-kal, Hajdú-Bihar és Heves megyében 50%-kal több beteget regisztráltak, mint az előző héten. Tolna megyében a 6. héten tapasztalt igen magas érték után 30%-kal csökkent az influenza miatt orvosukat felkereső betegek száma.

A statisztikai adatok szerint a betegek 29 %-a gyermek, 36,5%-a 15-34 éves fiatal felnőtt volt. A 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 25,8%-a, 8,7%-uk pedig a 60 éven felüliek közül került ki. Az előző hetekhez hasonlóan a 3-5 évesek között volt a legmagasabb a megbetegedések száma. Vásárhely óvodában csoportonként átlag 5-6 hiányzó van.

 

 

137 mintából ötvenhat betegnél influenza A(H3), 12 betegnél influenza A(H1N1), két betegnél influenza B és hét betegnél RS vírus jelenlétét igazolták.  A tucatnyi H1N1-el fertőzöttek közül egy Csongrád megyei férfi Szegeden az intenzíven fekszik. Dr. Tombácz Zsuzsa megyei tisztifőorvos elmondta, a középkorú betegnél nem az influenzavírus volt a fő ok, hanem más, krónikus betegsége is volt, ami legyengítette az immunrendszerét.

Tombácz Zsuzsanna azt hozzátette, a megyei szinten regisztrált 12 fertőzött nem a valós adat, mert a fertőzések valódi száma ennél lényegesen magasabb lehet, hiszen sok háziorvos tipikus esetként írja le a sertésinfluenzát is, és nem küld mintát a megyei hatóságnak.

A tisztifőorvos által említetett, a kezdetben sertésinfluenzának nevezett kór az észak-amerikai földrészen észlelt első esetek után, 2009 áprilisától kezdve rohamosan elterjedt az egész világon. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által 2010 júniusában világméretűvé minősített járvány 2011 augusztusában ért véget. A szervezet akkori, nem végleges összesítése szerint a világ 214 országában 18,5 ezer haláleset volt köthető a H1N1-es kórokozóhoz.

Aggodalomra ugyanakkor nincs ok, az altípusok sem okoznak nagyobb kárt a szervezetnek, mint az influenza „klasszikus” A és B válfaja.

Tombácz Zsuzsanna arról is beszélt, hogy Csongrád Megyében az 52 ezer vakcinából még csak 30 ezret használtak el, de például még az egészségügyiek sem kérik az oltóanyagot, pedig a védettség fontos lehet, hiszen naponta sok emberrel találkoznak.

 

Olvassa el ezt is!

Útban a döntő felé a vásárhelyi szakképzés legjobbjai

Útban a döntő felé a vásárhelyi szakképzés legjobbjai

Az eddigi elődöntők alapján, a négy hódmezővásárhelyi szakképző iskola valamelyikében tanulók közül tizenhárman esélyesek a döntőre.
Szcientológia Vásárhelyen is?

Szcientológia Vásárhelyen is?

Több dokumentálható esetben a szcientológusok állami támogatással folytathattak tevékenységet iskolások körében, vagy más módon működtek együtt a tankerületekkel.
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája

Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája

Hat helyszín, tizenöt program, különleges tárlatvezetések, előadások, kincskereső játék és koncert is várta az érdeklődőket. Összefoglaló.
Következik a Szabadság téri Óvoda

Következik a Szabadság téri Óvoda

A fennállásának 50. évfordulója alkalmából a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Vásárhelyen.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 24. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Hétfői helyzet
Hétfői helyzet Július 7-én, hétfőn délután három óra előtt pár perccel érkezett meg a vihar Csongrád-Csanád vármegye területére.
 
Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
 
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

 
144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.
 
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
 
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek