KözéletA tél java még hátra van

2012. január 2., hétfő
 
A tél java még hátra van

Magyarországon 2011. október 8. és 2012. január 2. között 58-an távoztak az élők sorából kihűlés miatt, köztük tizenkét nő - jelentette a Magyar Szociális Fórum hétfőn. Hódmezővásárhelyen még nem volt kihüléses eset.

 

Képünkön a hódmezővásárhelyi Hajléktalan szálló egyik szobája (Fotó: VH archív)

 


Az adat annak dacára is megdöbbentő, hogy a fagyhalálban elhunytak száma csökkenő tendenciát mutat a múlt év azonos időszakához képest, pedig folyamatosan igazán hideg napok még alig voltak.  
A most ismertetett adatok nem tartalmazzák azoknak a számát, akik kórházba szállításuk után haltak meg, mert már nem tudtak segíteni rajtuk. A végzetes kihűlés miatt kórházba került és ott meghalt emberek számát az MSZF 20-30 főre becsüli.

 

Hódmezővásárhely kistérsége területén, utoljára 2010 februárjában történt kihűléses haláleset. A hatvan éves mindszenti férfit a saját háza udvarán találták meg kihűlt állapotban.

Vásárhelyen a fedél nélküliek részére folyamatosan rendelkezésre áll a Csomorkányi utcán található hajléktalanokat ellátó intézmény. Évek óta komplex szolgáltatást biztosít: nappali melegedő, éjszakai menedékhely és átmeneti szálló a fedél nélküliek részére. Legtöbben a nappali melegedő lehetőségét használják ki. A téli szezon beálltával krízis szobát hoztak létre, ami gyakorlatilag egy plusz helyiséget jelent, s így több embert tudnak ellátni.

 

A Vásárhelyi Televíziónak nyilatkozó Korsós Sándor szerint, “Nagyjából 60-65 személlyel vagyunk állandó kapcsolatban. Az intézmény 42 fő befogadására alkalmas, jelenleg 48 főt helyezünk el. November elsején megnyitottuk a krízis szobánkat, ahol négy-öt fő elhelyezésére van még lehetőség” – mondta a Badalik Bertalan Szociális Szolgálat január elsején kinevezett igazgatója.

 

A bent lakók közel 70 százaléka évek óta rendszeresen igénybe veszi az intézményt. Többen megszűnt munkaviszonyuk, vagy családi támogatás hiányában keresik fel a hajléktalanszállót, ahol ételt kapnak, valamint biztosított a megfelelő tisztálkodás lehetősége is.

 

“Biztosítjuk a tisztálkodást, szállást adunk, a közétkeztetésben kimaradt, ki nem adott meleg ételt kiosztjuk. Ezen kívül adományokat szoktunk szétosztani” – tette hozzá a vezető.

 

Eddig Hódmezővásárhelyen nem fordult elő közterületen, hajléktalanokat érintő tragédia. Annak érdekében, hogy továbbra se váljon senki sérülés, vagy fagyhalál áldozatává, a szálló munkatársai kérik az állampolgárokat, ha valaki bajba jutott hajléktalan embert lát, hívja a 233-123-as telefonszámot.

 
 
Forrás: ingatlan.net - VTV
 

Olvassa el ezt is!

Újabb fejlemények kastély ügyben

Újabb fejlemények kastély ügyben

A működtetést a szabadkígyósi és a békéscsabai önkormányzatokkal közösen valósítanák meg; megírták Lázár János építési és közlekedési miniszternek.
620 alkotó 1500 alkotás

620 alkotó 1500 alkotás

A zsűri június végéig dönt arról, hogy mely műveket tekintheti meg a közönség az október első vasárnapján nyíló Őszi Tárlaton.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

2025. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Emléktáblát avattak a mártírhalált halt Cseszkó házaspárnak

Emléktáblát avattak a mártírhalált halt Cseszkó házaspárnak

Hálaadó istentiszteletet követően felavatták a mártírhalált halt, Celebesz szigetén kórházat alapító Cseszkó Gyula és felesége, Hadady Emma Róza emléktábláját az Ótemplom falán.

 

És ezt már olvasta?

Hétfői helyzet
Hétfői helyzet Július 7-én, hétfőn délután három óra előtt pár perccel érkezett meg a vihar Csongrád-Csanád vármegye területére.
 
Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
 
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

 

 
144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.
 
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
 
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
 
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.