KözéletA szokatlan megszokása

2010. november 16., kedd
 
A szokatlan megszokása

Az örömöt látva a fogyatékos gyerekek arcán, az eredeti elképzeléseken jóval túlmutatott az Eötvös Iskolában rendezett Tolerancia Nap.

 

„Nehezen birkóznak meg a másság elfogadásával a mai iskolások. Ez volt az egyik oka annak, hogy az első ilyen rendezvény mindhárom elemét három teremben, egy tanórába sűrítettük” mondta Molnár Adrienn, az Eötvös József  Szakiskola és Szakközépiskola tanára, a Tolerancia Nap  ötletgazdája. Hozzátette, az iskola vezetése azonnal az ügy mellé állt, de a rendezvényhez kapcsolódó intézmények is készséggel fogadták az ötletet.  Az iskola egy-egy helyszínén Szőke Sándorné, a Siketek és Nagyothallók Országos Egyesületének hódmezővásárhelyi szervezetének elnöke a jelnyelvről tartott előadást; Ajtai Adrienn 11.A osztályos tanuló a romák történelméről, kultúrájáról, integrációjuk lehetőségeiről prezentációt készített. Valamint Bereczki Hajnal, a Kapcsolat Központ Szivárvány Szociális Otthon gyógypedagógusa és pszichológusa tartott foglalkozással egybekötött előadást. Az otthonból eljött gyerekek az eötvösösök vendégeként láthatóan jól érezték magukat (képünkön). Molnár Adrienn szerint, nincs az otthonban lakó gyerekeknek kortárs kapcsolatuk és a mai látogatásuk nekik is nagy élményt jelentett. Tervei szerint jövőre egy jóval nagyobb rendezvény formájában, még több iskolával közösen szerveznék meg a Tolerancia Napját.  

 

Olvassa el ezt is!

Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert

Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert

Márki-Zay Péter egy Facebook-videóban közölte, hogy a Kúria jóváhagyta a Nemzeti Választási Bizottság (NVI) bírságát. Szeretné ha gyűjtéssel segítenék a bírság kifizetését.
24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse

24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse

Április 10-én és 14-én a Nemzeti Választási Bizottság egyhangúlag megszavazta a kétszer 1 millió 614 ezer forintos bírságot a Facebook-oldalakon megjelent véleményei miatt.
Nem kell fizetnie Márky-Zay Péternek

Nem kell fizetnie Márky-Zay Péternek

A Nemzeti Választási Bizottság által kiszabott büntetést, amelyet a Kúria is jóváhagyott, most az Alkotmánybíróság megsemmisítette.
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján

Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján

A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 

És ezt már olvasta?

Az agrárszakma háromnapos ünnepe
Az agrárszakma háromnapos ünnepe A XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokat május 14–16. között rendezik Hódmezővásárhelyen, a Hód-Mezőgazda Zrt. Kiállítási Centrumában.Részletes program.
 
Lengyel testvérvárosi látogatás
Lengyel testvérvárosi látogatás Lengyelországban május 3-a az Alkotmány napja, (1791-ben) az Európában első, modern alaptörvényt ünneplik.
 
Ütős hétvége a Hódtóiban
Ütős hétvége a Hódtóiban Május 9-én a Hódtói Sportcsarnokban rendezte meg a Hódmezővásárhelyi Box Club a II. Szalkai László-emlékversenyt.
 
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan Május 7-én este hazai pályán kezdte az NB I/B Zöld csoport 9. helyéért zajló párharcot a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki elcserélt autóját meg nem engedett módon követelte vissza.
 
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Gerendáson rendezték meg a VIII. Fehér Kupa és VIII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt.