
Sikeresnek értékelte az iskolai közösségi szolgálat féléves pályázatát Gloviczki Zoltán közoktatásért felelős helyettes államtitkár június 25-én, Budapesten. A pályázatra 355 iskola jelentkezett, közülük 148-at támogatott a bírálóbizottság, amely 44 millió forintot osztott ki.
A nyertesek egyike a hódmezővásárhelyi HISZK Eötvös József Székhelyintézmény volt. Egy olyan program vette kezdetét, mely egyedülálló helyi szinten, de országosan is kevés intézmény kapott lehetőséget rá. Lényege a másság elfogadásának erősítése, a különbözőség megértő segítése. Március-április hónap folyamán volt farsangi mulatság és tanórák látogatása, közös filmnézés, kertészkedés, remek hangulatú sportverseny a Balogh Imsi Sportarénában, kézműves foglalkozás, táncház, mártélyi kirándulás, kemencében sütés a kubikoknál. Az önkéntes diákok egy, eddig számukra új helyzettel ismerkedtek meg, hiszen jóllehet tudtak a Kozmutza Flóra intézmény falai között folyó oktató munkáról, de az eötvösös diákok először kerültek közelebbi kapcsolatba fogyatékkal élő gyerekekkel. Ez az új élethelyzet nagyon sok tanulsággal szolgált, amit a programban önkéntesen részt vettek magukkal vihetnek az életbe.
Június 25-én a TÁRS program értékelésekor Gloviczki Zoltán közoktatásért felelős helyettes államtitkár utalt arra, hogy a pályázati pénzek jutottak azokra a területekre, ahol a legnagyobb szükség volt rá - és arra, hogy "a segítség gesztusa megjelenjen".
Az állami, az önkormányzati, az egyházi és az alapítványi iskolák országos arányuknak megfelelően szerepeltek mind a pályázók, mind a támogatottak között.
Ez a tevékenység nem kizárólag valakiknek a megsegítéséről szól, hanem legalább annyira a segítő közösségekről. A pedagógiai cél a társadalmi kohézió, az emberek közötti kapcsolatok erősítése. Nem az számít, hogy "csak akkor érettségizhet le valaki, ha ezt teljesítette", hanem az, hogy magától értetődő legyen a másikon való segítés, a társadalmi felelősségvállalás értékrendjének meghonosodása - hangsúlyozta Gloviczki Zoltán.