BulvárA riválisok elmúltak 400 évesek

2012. március 9., péntek
 
A riválisok elmúltak 400 évesek

Alaposan „fel kell kötnie a gatyát” a Compact Disco együttes tagjainak, akik Magyarországot képviselik az idei Eurovíziós Dalfesztiválon májusban Azerbajdzsánban, ugyanis többek között a Buranovskiye Babushki együttes lesz a riválisuk.

 

 

 

 

 

Az orosz nemzeti döntőn 2010-ben. harmadikok lettek, a győztes dal pedig a Party For Everybody, melyet ők fognak előadni Bakuban. Az orosz riválisok a Compact Disconál némileg rutinosabbak, hiszen már valamennyien elmúltak 75 évesek, így összéletkoruk meghaladja a 400 évet. Az orosz elődöntőben 24 előadót utasítottak maguk mögé, beleértve a 2008-as dalfesztivál nyertesét, Dima Bilant.

A 650 lélekszámú Buranovo nagymamái a riportereknek elmondták, minden nyereményüket a falu templomának építésére fogják fordítani. És hogy mit jelent számukra a világhírnevet hozó rivaldafény?  Azt mondták, „Megvan a családunk, az otthonunk, éltünk, láttunk eleget, minket ez már nem változtat meg!”  

 

 

Olvassa el ezt is!

 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban

Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban

A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?

Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?

Az ünnepek alatt minden évben felcsendülnek a Csendes Éj és az Ave Maria dallamai. Keletkezésük története azonban kevesek számára ismert.
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola

Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola

A legújabb Magyar Közlöny szerint egy kormányhatározat az iskola infrastrukturális fejlesztéseinek támogatásáról döntött.
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre

A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre

A Dunaharaszti DH Basket vendégeként a Kosársuli nagyon sima vereséget szenvedett a tabella élmezőnyéhez tartozó ellenféllel szemben.
 

És ezt már olvasta?

Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely Szolidaritási hozzájárulást 2017 óta kötelesek fizetni a települések, az egy főre jutó iparűzési adó mértéke alapján.
 
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata A háromgyerekes hódmezővásárhelyi férfi segélyszállítmányt vitt, december 23-án hajnali 2 órakor az aradi újhíd feljárójánál lövések érték a teherautóját.
 
A szalonczukkedli rágcsálás napjai
A szalonczukkedli rágcsálás napjai Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
 
Folytatás januárban a 10. helyről
Folytatás januárban a 10. helyről December 19-én este hazai pályán, vereséggel zárta a Budafok ellen a 2025-ös évet a Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata.
 
Ajándékozás a Városházán
Ajándékozás a Városházán A Szent Ferenc Program keretében december 18-án 56 családnak, összesen 121 főnek - köztük 17 gyermeknek – adtak karácsonyi ajándékcsomagokat.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Megújulhat a Városi Könyvtár
Megújulhat a Városi Könyvtár 100 százalékos támogatással 490 millió 620 ezer forintot nyert Hódmezővásárhely a Városi Könyvtár átfogó energetikai korszerűsítésére.