
Március 23-án 14 órától Népegészségügyi Kerekasztal Megbeszélést tartanak a Ginkgo Sas Hotel különtermében. A konferencián részt vesz dr. Szócska Miklós, egészségügyért felelős államtitkár és dr. Paller Judit mb. országos tiszti főorvos is.
Nem véletlen, hogy a Népegészségügyi Kerekasztal Megbeszélésnek Hódmezővásárhely ad otthont, mert a város évek óta, még a legnehezebb gazdasági helyzetben is sokat tett és tesz az egészségügy fejlődéséért, tájékoztatta a Vásárhelyi Híreket Dr. Kallai Árpád, az Erzsébet kórház főigazgatója. Március 23-án 14 órától a Ginkgo Sas különtermében a kerekasztal megbeszélés során bemutatásra kerül az emlőszűrés feladataival kapcsolatos hazai és nemzetközi gyakorlat, valamint az Egészséges Vásárhely Program keretében zajló emlőszűrési program. A konferencián részt vesz dr. Szócska Miklós, egészségügyért felelős államtitkár és dr. Paller Judit mb. országos tiszti főorvos is. Dr. Kallai Árpád főigazgató elmondta, az eddig elért eredmények, különösen az Egészséges Vásárhely Program keretében az emlőrák-szűrésben elért tendenciák, tapasztalatok alapján Hódmezővásárhely is bekapcsolódik az ország népegészségügyi programjának kidolgozásába.
Ezt erősíti a felszólalok személye és előadásaik témája is. Többek között Dr. Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár beszél a népegészségügyi program jelenéről és jövőjéről, Dr. Vokó Zoltán, egyetemi docens, a Közgazdaságtudományi Intézet igazgatóhelyettese, a Népegészségügyi Program újraélesztésének stratégiáját vázolja majd, Dr. Boncz Imre a Pécsi Tudományegyetemről a szervezett népegészségügyi szűrések egészség-gazdasági vonatkozásait mutatja be, Dr. Kallai Árpád az Erzsébet Kórház-Rendelőintézet főigazgatója, a 61% feletti emlőszűrési eredmény elérésének tapasztalatait osztja meg a kerekasztal résztvevőivel.