BulvárA Mezőgazdasági Karon jártak a vásárhelyi állatvédők

2019. március 7., csütörtök
 
A Mezőgazdasági Karon jártak a vásárhelyi állatvédők

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán tartott állatvédelmi előadást a Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete március 6-án.

 

 

 

 

 

 

Balogh Ernő, a szervezet elnök elmondta, a hallgatók betekintést nyerhettek a többi között abba, hogy hogyan telnek egy civil állatvédelmi szervezet mindennapjai, illetve mi a különbség egy állatotthon és az ebrendészeti telep között. Hozzátette, nagy öröm és megtiszteltetés az egyesület számára, hogy a karon tarthattak előadást, hiszen elsősorban óvodákba, általános- és középiskolákba szoktak ellátogatni. Fontos, hogy a felsőoktatásban résztvevő fiatal felnőttek megismerkedjenek az állatvédelemmel is.

 

A Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete jövőre az állatvédelmi kurzus keretein belül újra ellátogat a Mezőgazdasági Karra, de akkor már új hallgatókkal osztják meg tapasztalataikat, tanácsaikat az állatvédők.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Vádemelés egy vásárhelyi korrupciós ügyben

Vádemelés egy vásárhelyi korrupciós ügyben

A vásárhelyi ingatlanok felújításakor kenőpénzt kért a kivitelezőktől. Cserében szerződésszerűnek leigazolja az el nem végzett teljesítéseket.
Átadják a Keleti elkerülőt - közösségi eseménnyel megspékelve

Átadják a Keleti elkerülőt - közösségi eseménnyel megspékelve

A műszaki átadás átvételi eljárás tavaly december 18-án megkezdődött. Egy hónappal később az önkormányzat a forgalomba helyezési kérelmet is elpostázta.
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter

Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter

A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
Merítés a vásárhelyi agrároktatás történetéből

Merítés a vásárhelyi agrároktatás történetéből

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar Fekete Gyula Intézménytörténeti Kutatási Program újabb szimpóziumot tart.
 

És ezt már olvasta?

Brüsszelbe utazott a vásárhelyi polgármester
Brüsszelbe utazott a vásárhelyi polgármester Márki-Zay Péter a Magyarországnak járó az uniós pénzek befagyasztását kérte és a Hódmezővásárhelynek járó hazai és európai uniós források ügyében van Brüsszelben.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 36. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Traktortól az arcfestésig
Traktortól az arcfestésig Idén ismét megszervezték pályaorientációs fesztiválsorozatot, a SKILLFEST-et. Az első állomás Hódmezővásárhely volt. Gazdag porgramok, látványos bemutatók.
 
Újabb helyi rádió a láthatáron
Újabb helyi rádió a láthatáron A Hódmezővásárhely 99,8 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőség használatára egy érvényes pályázat érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz.
 
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja Országos hírré terebélyesedett Szabó Zsolt rendőr alezredes, a vásárhelyi rendőrkapitány tragikus halála. Péteken este csendes gyertyagyújtásra gyűlt össze több száz vásárhelyi lakos a kapitányság épülete előtt.
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.