Kultúra, oktatásA Mezőgazdasági Kar 67. diplomakiosztó ünnepsége

2025. február 7., péntek
 
A Mezőgazdasági Kar 67. diplomakiosztó ünnepsége

Február 7-én délelőtt a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színháztermében a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karának 90 végzett hallgatója vehette át diplomáját.

 

 

 

 

 

Közülük 32-en kiváló minősítést kaptak, ami az oktatók és a hallgatók közös sikere. A színvonalas, gyakorlatorientált képzés a külföldiek körében töretlen népszerűségnek örvend. A friss diplomások között A végzett hallgatók közül 14-en külföldiek, Ghánából Indiából, Kenyából, Kolumbiából, Kínából Laoszból, Malajziából, Nigériából és Vietnámból érkezett hallgatók is vannak.

A mezőgazdasági mérnöki alapképzés magyar, illetve angol nyelvű, nappali és levelező tagozaton végzett hallgatói, valamint a vadgazda mérnöki alapképzés nappali és levelező tagozaton, illetve a vidékfejlesztési agrármérnöki alapképzés, továbbá mesterképzés nappali és levelező tagozaton végzett hallgatói, valamint a precíziós agrárgazdálkodási szakirányú továbbképzésen, a növényvédelmi szakmérnök szakirányú továbbképzésen, a mezőgazdasági értékbecslő szakirányú továbbképzésen és a hivatásos lótenyésztő szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat az ünnepségen. 

A végzősöket Mikó Edit dékán, Gellén Klára, a Szegedi Tudományegyetem oktatási rektorhelyettese, valamint Márki-Zay Péter polgármester köszöntötte.

 


 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Elfogadott költségvetés emelésekkel

Elfogadott költségvetés emelésekkel

Elfogadta a hódmezővásárhelyi önkormányzat idei költségvetését a közgyűlés február 6-án, 17,918 milliárd forintos főösszeggel.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

2025. 24. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Harminc pontos vereség

Harminc pontos vereség

Nehezen alakult a Kosársuli utóbbi két hete, hiszen folyamatosan betegségek, sérülések hátráltatták a csapatot.
Értékesítene egy iskolaépületet az önkormányzat

Értékesítene egy iskolaépületet az önkormányzat

A közgyűlés egyhangúlag döntött arról, hogy értékesítésre jelöli ki a Szék utcai épületet, értékbecslés készül az ingatlanról, valamint pályázatot írnak ki.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 3. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026 Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.
 
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.
 
Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is
Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is

Az 1943. évi szovjet támadás évfordulóján január 12-én koszorúzás volt a Hősök terén álló második világháborús emlékműnél.

 
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll A Pénügyőr győzelmekkel, a Kosársuli vereségsorozattal. A két csapat ellentétes előjelekkel várhatta az alapszakasz második félidejét.
 
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása Mintegy kétszáz alkotást felvonultató kiállítás nyílt szombaton az Alföldi Galériában és Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.