Házon kívülA lógás ára

2011. május 11., szerda
 
A lógás ára

A hiányzások csökkenése egyértelműen a családi pótlék iskoláztatáshoz való kötésének eredménye.

 

 

 

 

 

Míg 2009-ben 44 361 esetben történt feljelentés az 50 órát meghaladó igazolatlan hiányzás miatt, addig egy év múlva, 2010-ben már csak 8094 alkalommal volt szükség szankcionálásra. Ez egyértelműen a családi pótlék iskoláztatáshoz való kötésének eredménye - vélte Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár.

Mint ismeretes, a kormány akkori döntéséhez az vezetett, hogy egyes szülők minden következmény és felelősség nélkül engedték gyermekeiket iskolát kerülni. Az intézkedés kétségtelenül szigorú, ám szükséges volt, hiszen a mértéktelen "lógás" a gyermekek jövőjét veszélyezteti.  Hoffmann Rózsa leszögezte, hogy az eredmények önmagukért beszélnek: az 50 órát meghaladó igazolatlan hiányzásokat sikerült hat ezrelékre szorítani. Hozzátette, az eredmények között országos szinten nagy különbségek vannak, a magasabb mulasztási arányokat a gazdaságilag elmaradott térségekben mérték. Kifejtette véleményét az államtitkár a tankötelezettségi korhatár leszállítását célzó kormányzati tervről is, amely meggyőződése szerint szükséges, ugyanis az iskolát kerülők mintegy 70 százaléka 16 és 18 év közötti szakiskolás. A tankötelezettségi korhatár 16 évre való csökkentése tovább csökkentené a mulasztások számát is, valamint lehetőséget adna a tanulni már nem vágyó fiataloknak a munkába állásra. Hoffman Rózsa úgy nyilatkozott az iskolamulasztások eredményeivel kapcsolatban, akkor lesz elégedett, ha az arányszám a jövőben még tovább, akár a mostani töredékére csökken.
 
 
Forrás: kormany.hu
 

Olvassa el ezt is!

Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
Tűz volt Batidán

Tűz volt Batidán

Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
Vajon lesz megoldás?

Vajon lesz megoldás?

Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
 

És ezt már olvasta?

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

 
Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.