GazdaságA kormány szerint lesz tramtrain

2015. július 8., szerda
 
A kormány szerint lesz tramtrain

A Hódmezővásárhelyt Szegeddel összekötő, a nagyvasúti és a villamospályát is használó úgynevezett  tramtrain és a harmadik szegedi Tisza-híd is elkészül a 2014-2020-as fejlesztési ciklus végére – közölte a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára Szegeden.

 

 

 

 

Csepreghy Nándor a sikeres uniós pályázatokat előkészítő rendezvénysorozat (SUPER) szegedi állomásán újságíróknak elmondta, mindkét közlekedésfejlesztési beruházás az Integrált Közlekedésfejlesztési Operatív Programban (IKOP) szerepel mint kiemelt nagyprojekt. Ez azt jelenti, hogy a fejlesztési ciklus végéig ezek a projektek megvalósulnak - tette hozzá.

 

Zajlik a fejlesztések előkészítő szakasza, most derül ki, pontosan mennyibe kerülnek majd ezek a beruházások, éppen ezért a befejezés pontos dátumát nehéz lenne megmondani - fejtette ki a helyettes államtitkár.

A két Csongrád megyei közlekedési projekt az operatív programban a kormány által – értéküknél fogva – nevesített beruházások listáján szerepel. Ezt a programot az Európai Unió már elfogadta – hangsúlyozta Csepreghy Nándor.

 
 
VH-MTI
 

Olvassa el ezt is!

Idén már 6 napos lesz a SZIN

Idén már 6 napos lesz a SZIN

Ráadásul nem is akármilyen nyitó nappal kezdődik a fesztivál: a Magyarországon is közkedvelt Scooter koncertezik. Ismét lesz 2 medence, és persze szabadstrand.
A rövidebb fékút életet menthet

A rövidebb fékút életet menthet

Az országban már évek óta nagyon sok helyen találkozhatunk csúszásgátló rendszerrel. Vásárhelyen először a piac előtti zebra előtt vonták be az utat a bordó anyaggal.
Dr. Ferenczi Gábor átvette megbízólevelét

Dr. Ferenczi Gábor átvette megbízólevelét

Április 22-én, szerdán Hódmezővásárhelyen a városházán vette át megbízólevelét a megválasztott országgyűlési képviselő.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 

És ezt már olvasta?

Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc

Kőszegfalvi Ferenc Hódmezővásárhely egyik ismert helytörténésze, bibliográfusa és helyismereti kutatója volt, aki sokat tett a város történetének dokumentálásáért.

 
A 10. helyen zárt a Kosársuli
A 10. helyen zárt a Kosársuli Saša Vejinović: "Hullámzó szezonon vagyunk túl, amiből nagyon sokat kell tanulnunk és a tanulságot levonnunk.”
 
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán Problémák vannak a földtörvénnyel; kihasználatlan uniós támogatások; művelési rendszerek felülvizsgálata; aszály; politikamentes agrárkamarák. Bóna Szabolcs sajtótájékoztatója.
 
Az agrárium ünnepe
Az agrárium ünnepe Május 14-én délelőtt megnyitotta kapuit a XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok, Magyarország egyik legjelentősebb agrárszakmai rendezvénye.
 
Az agrárszakma háromnapos ünnepe
Az agrárszakma háromnapos ünnepe A XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokat május 14–16. között rendezik Hódmezővásárhelyen, a Hód-Mezőgazda Zrt. Kiállítási Centrumában.Részletes program.
 
Lengyel testvérvárosi látogatás
Lengyel testvérvárosi látogatás Lengyelországban május 3-a az Alkotmány napja, (1791-ben) az Európában első, modern alaptörvényt ünneplik.
 
Ütős hétvége a Hódtóiban
Ütős hétvége a Hódtóiban Május 9-én a Hódtói Sportcsarnokban rendezte meg a Hódmezővásárhelyi Box Club a II. Szalkai László-emlékversenyt.