SportA Koczka Kézisuli fiataljainak első mérkőzése

2012. június 13., szerda
 

A Koczka Kézisuli történetének első mérkőzését a Zsombói KK ellen játszotta Hódmezővásárhelyen a Klauzál Gábor Általános Iskola Sportcsarnokában. A május 31-én megrendezett U8-as edzőmérkőzést, június 9-én a visszavágó követte. A Koczka Kézisuli nagyrészt óvodás korú gyermekekből álló csapata az egyik találkozón sem vallott szégyent. 

 

 


A kezdeti rutintalanságon gyorsan túllendülő csapat nem vallott szégyent a tétmérkőzésekhez szokott, idősebb ellenfelével szemben és néhol már látványos kézilabdát is bemutatott. A  közel 100 fős nézősereg előtt akaratból, küzdelemből a Koczka testvérek vezette csapat jelesre vizsgázott. A találkozón kiemelkedett a csapatból a 9 gólig jutó Szabó Csanád és a kapuban 48%-os védési hatékonyságot bemutató Sajti Imre.

A klub kitűzött célja az ország egyik legjobb utánpótlás egyesületévé válni, amelynek első lépése volt a mérkőzés. Az összecsapás után a két klub megegyezett egy második mérkőzés lejátszásáról is.

A visszavágó június 9-én került megrendezésre Zsombón, ahol szemmel látható volt a fejlődés az első meccshez képest. A mérkőzés elején a kapuban Rácz Gabriella nyújtott kiemelkedő teljesítményt, ez mindenképpen kellett ahhoz, hogy a csapat lendületbe jöjjön és felvegye a ritmust ellenfelével szemben. Szabó Csanád és Rákos Dániel számolatlanul lőtte a gólokat, előbbi 22, utóbbi 8 gólig jutott. A mérkőzésen a fiúk és lányok igazi csapatmunkát mutattak be, szoros küzdelemre kényszerítették ellenfelüket.

Koczka Gergő vezetőedző a két mérkőzés értékeléseként külön kiemelte az akaratot és a csapat védekezését, elmondása szerint jócskán van még a játékon javítani való. A gyerekeknek az edzésmunkájuk, hozzáállásuk példaértékű, nagy sikerekre hivatott a csapat. Szeptemberben indul a bajnoki szezon, szeretnének minél erősebb U8-as csapattal nekivágni a küzdelmeknek.

 
 
Forrás: Koczka Kézisuli
 

Olvassa el ezt is!

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 6. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026

Vásárhelyi Művészeti Díj 2026

Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
 

És ezt már olvasta?

A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026 Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.
 
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.