Kultúra, oktatásA kamarai elismerés a sikeres vásárhelyi fiataloknak

2014. május 11., vasárnap
 
A kamarai elismerés a sikeres vásárhelyi fiataloknak

A Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara május 9-én délelőtt, a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Székházának konferenciatermében kamarai küldöttgyűlést tartottak.

 

 

 

 

Az eseményen részt vett Dr. Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Nemesi Pál, a CSMKIK elnöke és Dr. Kőkúty Attila, MFKB elnök, CSMKIK alelnök.

 

A küldöttgyűlés keretében a Kamara díjakat adott át a Csongrád megyei, így a Hódmezővásárhelyi Szakképző Iskola diákjainak és felkészítőiknek, abból az alkalomból, hogy április 16-án Budapesten dobogós, illetve jó helyezést értek el a Szakma Kiváló Tanulója Verseny országos döntőjében. (Cikkeink a lap alján!)

 

Hódmezővásárhelyről a Gregus Máté Szakképző Iskolából országos 2. helyen végzett Kristó Sándor Péter mechatronikai technikus szakma tanulója. Felkészítő tanára Kurusa József és Csanki Tamás.

 

A Kalmár Zsigmond Szakképzőben tanuló Kovács Sándor ács-állványozó szakmában 2. helyezést ért el. Felkészítő tanára Vetró Pál.

1. helyezést ért el ruházati eladó tanuló, Zsótér Brigitta, Felkészítő tanára Lengyel Tünde.

Továbbá a 6. helyen végzett Markó Gábor villanyszerelő tanuló. Felkészítője Halasi Ferenc.

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Ismét van vásárhelyi az ország legjobbjai között

 

A Szakma Sztár vásárhelyi díjazottjai

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Tolvaj garázdálkodott a vásárhelyi kollégiumban

Tolvaj garázdálkodott a vásárhelyi kollégiumban

Súlyos, az első becslések szerint közel félmilliós lopás történt a hódmezővásárhelyi kollégiumban. A Rendőrség keresi a tettest.
Az idei felvételi számokban

Az idei felvételi számokban

Emelkedett a BKF vásárhelyi tagozatán az önköltséges képzés, idén jelentősen nőtt a pedagógusképzésre jelentkezők száma.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása

Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása

Júniusi légkondícináló felszerelése után nagy munkálatokkal folytatódik a BFMK színháztermének teljes felújítása.
 

És ezt már olvasta?

Traktortól az arcfestésig
Traktortól az arcfestésig Idén ismét megszervezték pályaorientációs fesztiválsorozatot, a SKILLFEST-et. Az első állomás Hódmezővásárhely volt. Gazdag porgramok, látványos bemutatók.
 
Újabb helyi rádió a láthatáron
Újabb helyi rádió a láthatáron A Hódmezővásárhely 99,8 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőség használatára egy érvényes pályázat érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz.
 
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja Országos hírré terebélyesedett Szabó Zsolt rendőr alezredes, a vásárhelyi rendőrkapitány tragikus halála. Péteken este csendes gyertyagyújtásra gyűlt össze több száz vásárhelyi lakos a kapitányság épülete előtt.
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.