KözéletA kacsát sértegetni tilos

2012. július 16., hétfő
 
A kacsát sértegetni tilos

Valamikor réges régen a Citroen találkozók a 2CV-k, a köznyelvben a kacsák randevúját jelentette. Ahogy múltak az évek és fogytak a kacsák, úgy lett változatosabb a találkozó autóparkja.

 

 

Képünkön Sajti Zsuzsanna és a 2CV kacsa

 

 

Így aztán a július 27-től 29-ig tartó XI. Országos Citroen Találkozón Mártélyon a legendás San Tropez-i csendőr című filmben száguldozó apáca által vezetett 2CV, mellett a gyár többi régi modellje is látható lesz. Mára három szakosztályból: a veterán, a junior és új autókat és tulajdonosaikat várják Mártélyra. Az igazi szerelem, azért a Citroen kacsa marad.   

 

Amikor meggondolatlanul azt mertem kérdezni, honnan fakad ez a nagy szerelem, az egyszerű, mondhatni igénytelen autó iránt, Sajti Zsuzsanna, az Országos Citroen Találkozó főszervezője, határozottan rám szólt, mondván, vigyázzak a számra, mert a tőlünk pár méterre parkoló kacsa meg ne nehezteljen a sértő szavaktól.

Pedig nem szántam sértegetésnek, hanem inkább csodálkozás volt, hiszen, az idén 64 éves Citroen kacsa,  „német kollégájához” a Volkswagen bogárhoz hasonlóan kirívó látványosság, egy érdekes forma, és legalább ugyanakkora legenda. A tulajdonosok állítják, nem utolsó sorban egy életérzés is. Ezzel a "fílinggel" vagyis stílszerűen "szentimannal" bárki megismerkedhet július utolsó hétvégéjén Hódmezővásárhelyen és Mártélyon.

 

„Az előregisztrációk szerint legalább 40 autó vesz részt az idei Országos Találkozón, de nagyon sokan az utolsó pillanatban fognak beesni” mondta Sajtiné Szabó Gabriella, aki mindezt tapasztalatból tudja, hiszen 1996 óta, ez már a tizenegyedik alkalom a szervezésében. Mint mondta, az első időkben évente, a komoly energiát és nem utolsó sorban anyagi hátteret igénylő találkozót már csak kétévente rendezik meg. A lelkesedés azért azóta is töretlen, hiszen nem csak  – az egész országból összeverbuválódó - nagyszerű baráti közösség családi hétvégéje, hanem Hódmezővásárhely hírnevét is öregbíti.

 

Sajti Zsuzsanna elmondta, a szépen karbantartott autókat a vásárhelyiek is megcsodálhatják július 28-án szombaton délelőtt a Kossuth téren, ahol díjazásra kerülnek a legszebb, legmesszebbről jött, legfiatalabb autók tulajdonosai, majd 11 órakor felvonulás kezdődik  a város utcáin, amelynek végén visszatérnek Mártélyra.

 

Hogy az autós csemegére éhes vásárhelyiek is találjanak „fogukra valót”, Sajtiné Szabó Gabriella azt is elmondta, a szombati Kossuth téri mustrán látható lesz a Citroen legújabb top modellje, egy DS5 is.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Vajon lesz megoldás?

Vajon lesz megoldás?

Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
Vásárhelyen született Antal Imre

Vásárhelyen született Antal Imre

Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
Tűz volt Batidán

Tűz volt Batidán

Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 

És ezt már olvasta?

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

 
Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.