SportA jövő bajnokait keresi a Kosársuli

2016. október 8., szombat
 
A jövő bajnokait keresi a Kosársuli

Folytatja évekkel ezelőtt megkezdett szakmai programját a Vásárhelyi Kosársuli. Az egyesület most a 2007-ben született fiúknak indít városi válogatott csapatot.

 

 

 

 

 

Az együttes magja várhatóan az iskolai előkészítő csoportokban pattogtató kis kosarasok közül kerülnek majd ki, de az ajtó egyelőre mindenki előtt nyitva áll.

 

A most alakuló gárda játékosainak a vásárhelyi kosárlabdázó legenda, Czuprák László tart majd ingyenes edzéseket keddenként és csütörtökönként a Kertvárosi Általános Iskola termében. Az első foglalkozás október 4-én lesz.  Ha valaki erre nem tud elmenni, akkor más alkalommal is lesz lehetősége ezt megtenni, mivel minden kedden és csütörtökön 16:30 és 18 óra között tartanak majd edzéseket az iskola tornacsarnokában, ahová a Bartók Béla sétány felől lehet bejutni.

 

A Vásárhelyi Kosársuli már évek óta több általános iskolában tart előkészítő foglalkozásokat. Ezeken a legkisebbek játékos formában ismerkedhetnek meg a kosárlabda alapjaival a Németh László Általános Iskola és Gimnáziumban, a Kertvárosi Katolikus Általános Iskolában, a Liszt Ferenc Általános Iskolában, a Szent István Általános Iskolában, valamint a Varga Tamás Általános Iskolában. A most induló összetartásokon pedig megkezdődhet a komolyabb edzésmunka.

 

Korábban egyébként ugyanebből a programból került ki a Vásárhelyi Rakéták együttese is. Mint ismert Mócsai Milán alakulata két éve az U11-es, míg két éve az U12-es országos bajnokságot nyerte meg, a kosárlabda akadémiák fiataljait is maga mögé utasítva.

 
 
Forrás: Kosársuli
 

Olvassa el ezt is!

A győzelem nem is volt annyira meglepetés

A győzelem nem is volt annyira meglepetés

Óriási, 82 pontos győzelmet aratott a Vásárhelyi Kosársuli Békéscsabán, a Hepp-kupa első fordulójában. Következik a salgótarjáni csapat.
Kemény gazdának kemény kutyája

Kemény gazdának kemény kutyája

Első helyezést ért el - a Máté Taekwondo Sportegyesület kiváló sportolójaként és edzőjeként ismert - Máté Zsolt és négylábú társa a Hard Dog Race versenyen. Képekkel!

A Kosársulinak nem jött össze a győzelem

A Kosársulinak nem jött össze a győzelem

Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
Program a gyermekvállalás támogatására

Program a gyermekvállalás támogatására

Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 5. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026 Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.
 
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.