KözéletA hímzés is lehet trendi

2011. augusztus 4., csütörtök
 

Két hét van hátra és kiderül kik a „Hódmezővásárhelyi hímzés kortárs megfogalmazásban” című pályázat nyertesei. Az aspiránsok között van Zsibók Emese, a meghökkentő, ám máris sikeres ötletével.

 

 

Képünkön Zsibók Emese festményeivel (fotó:VH)

 

 

 

Augusztus 18-án nyílik a Ginkgo Sas Hotel konferenciatermében az a kiállítás, amelyen megnézhetjük ki mire álmodott vásárhelyi hímzést. Mint arról már beszámoltunk, a felhívásra sokan mozdultak az országban, hiszen közel félszáz pályázat érkezett. Profik és amatőrök, urak és hölgyek, idősek és fiatalok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A beérkezett terveket június 18-án szakmai zsűri bírálta el. Schiffer Miklós, Magyarország egyik legnevesebb stílustervezője és tanácsadója, Velich Rita, a Magyar Állami Operaház jelmeztervezője valamint Chappon Adrienne, a Hódfó Hímző Műhely igazgatója válogatta ki a legjobb nyolc pályamunkát, amelyek között természetesen ott van a nyertes első három is.

 

Az ötletek között az egyik legvagányabb, a hímzett „dorkó”, egy magasszárú tornacipő. Tervezője a hódmezővásárhelyi húszéves Zsibók Emese, akinek ez csak egy kis „újjgyakorlat” volt, hiszen évek óta álmodja vászonra a körülötte lévő világot. A jövőjét is ebben az irányban tudja elképzelni, amiben most késést jelent, hogy nem indul a Budapesti Kommunikációs Főiskola vásárhelyi tagozatára meghirdetett kézműves szak, bár - mint mondja - neki a pontszáma is megvolt. Most egy kis kitérőt tesz a Szegedi Tudományegyetemre, ahol szeptembertől informatikát tanul.

Adódik a kérdés, miért pont tornacipő? Mint mondta, az ötletet az adta, hogy a pályázatban külön hangsúlyozták hogy fiatalos, korszerű terveket várnak. Úgy gondolta a tornacipőt sok fiatal hordja. Bár festett és mintás tornacipők léteznek, kifejezetten hímzettel még nem találkozott. Az ötletére pedig máris sokan, szó szerint is, „vevők” lennének, hiszen azt is elárulta, sok ismerőse, barátnője érdeklődött, szívesen hordana ilyent. Mivel azonban még csak terv van és persze az eredményhirdetés is hátra van, nem készült egyetlen darab sem.

A pályázati kiírás szerint az első három helyezett tervét a Hódfó Kft. elkészíti. A nyertesek között lehet egy negyedik is, egy közönség díjas, akit majd az augusztus 18-án nyíló kiállítás látogatói beszavazhatnak.

Arra a kérdésünkre, belevágna-e a gyártásba, azt válaszolta, az ötlet levédésének igen magasak a költségei, ha szponzort, vagy gyártót találna szívesen belekezdene, látva az érdeklődést. 

 

Olvassa el ezt is!

Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely

Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely

Szolidaritási hozzájárulást 2017 óta kötelesek fizetni a települések, az egy főre jutó iparűzési adó mértéke alapján.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?

Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?

Az ünnepek alatt minden évben felcsendülnek a Csendes Éj és az Ave Maria dallamai. Keletkezésük története azonban kevesek számára ismert.
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola

Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola

A legújabb Magyar Közlöny szerint egy kormányhatározat az iskola infrastrukturális fejlesztéseinek támogatásáról döntött.
 

És ezt már olvasta?

A romániai forradalom vásárhelyi áldozata
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata A háromgyerekes hódmezővásárhelyi férfi segélyszállítmányt vitt, december 23-án hajnali 2 órakor az aradi újhíd feljárójánál lövések érték a teherautóját.
 
A szalonczukkedli rágcsálás napjai
A szalonczukkedli rágcsálás napjai Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
 
Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban
 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?
 
Folytatás januárban a 10. helyről
Folytatás januárban a 10. helyről December 19-én este hazai pályán, vereséggel zárta a Budafok ellen a 2025-ös évet a Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata.
 
Ajándékozás a Városházán
Ajándékozás a Városházán A Szent Ferenc Program keretében december 18-án 56 családnak, összesen 121 főnek - köztük 17 gyermeknek – adtak karácsonyi ajándékcsomagokat.
 
Megújulhat a Városi Könyvtár
Megújulhat a Városi Könyvtár 100 százalékos támogatással 490 millió 620 ezer forintot nyert Hódmezővásárhely a Városi Könyvtár átfogó energetikai korszerűsítésére.
 
Rolleres balesete Vásárhelyen
Rolleres balesete Vásárhelyen Nem szállt le az elektromos rolleréről, körültekintés nélkül haladt át és egy személyautó elütötte.