Kultúra, oktatásA farkas ketrecénél keresték Piroskát és a nagymamát

2012. május 6., vasárnap
 
A farkas ketrecénél keresték Piroskát és a nagymamát

Újabb beszámolót kapott Szerkesztőségünk, amelyben Vajnai Ágnes számol be a hódmezővásárhelyi Mária Valéria Keresztény Óvoda "Fehér" csoportjának vadasparki kirándulásáról.

 

 

 

 

 

Ők már a hetedik csoport, akik a Vásárhelyi Hírek - idén újraindított - kedvezményével jártak a Szegedi Vadasparkban. Mint írja, néhányan jártak már ott de volt, aki először látott életében vadállatokat. A belépés után a pingvinek kápráztatták el a gyerekeket, kedves közvetlenségükkel. Tovább haladva, ámulva figyelték a magasra nőtt zsiráfokat, a mesekönyvekből ismert zebrát, az álmosan lustálkodó oroszlánt.

Az óvonéni kedves beszámolója a kirándulás minden részletét felidézi: a játszótér kipróbálása, és a hátizsákból előkerülő elemózsia elfogyasztása után a nebulók megcsodálták a vicces majmokat, a tevét, a hangyászt, megtanulták a rozsomák nevét, fél lábon álltak, mint a gólyák. Megkeresték az albínó kengurut, majdnem bemásztak a kedves kis szurikáták közé. Alig néhány kivétellel minden állatot megnéztek. Örültek az ismerős nyuszinak, és a kecskének. A farkas ketrecénél keresték Piroskát, és a nagymamát, szerettek volna versenyt futni a struccokkal, eddigre azonban nagyon elfáradtak. Újra megnézték a pingvineket, természetesen ők lettek a kedvencek, majd a buszra szálltak, és hazaindultak.

Vajnai Ágnes beszámolója szerint – amin persze az eddig leírtak után mi sem csodálkozunk -  a buszon néhányan a kisebbek közül elaludtak, annyira elfáradtak, de élményekkel tele érkeztek haza.

Az ebéd nem úgy fogyott mint máskor, szendvicsekkel, és üdítővel volt teli a pocak, de az ágyakat nem hiába tették le ezen a délutánon, fejezte be Szerkesztőségünknek küldött élménybeszáolóját Vajnai Ágnes.

 

Olvassa el ezt is!

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 13. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
Az átváltozás értelmezései az Alföldi Galériában

Az átváltozás értelmezései az Alföldi Galériában

Közös kiállításon mutatkozik be a Magyar Képzőművészeti Egyetem két oktatója, a vásárhelyi Szabó Klára Petra Tornyai-plakettes képzőművész és Erős Apolka Munkácsy-díjas szobrászművész. 

Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra

Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra

A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett

Földesi Zoltán magyar bajnok lett

A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 

És ezt már olvasta?

Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott
Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott 88 éves korában elhunyt Lelkes István festőművész-tanár. Nemcsak Vásárhelyen, az országban is az utolsó polihisztorok egyike volt – bár ő nem ezt vallotta.
 
Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről
Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről Cigány történetekről nyílik kiállítás a Tornyai János Múzeumban. A  Néprajzi Múzeum által készített vándorkiállítás május 3-ig látogatható.
 
Kritikus helyzetben van a hódmezővásárhelyi és makói kórházi ellátás
Kritikus helyzetben van a hódmezővásárhelyi és makói kórházi ellátás Március 15-től a kórház vezetése nem szervezte meg a betegellátást, egyszerűen nem kötött szerződést az orvosok jelentős részével.
 
Nem jutottak be a felsőházi rájátszásba
Nem jutottak be a felsőházi rájátszásba Április 2-án a Budafok vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjában. Vereséggel zárták az alapszakaszt. 
 
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál Március 26-án avatták fel a Szilassi-poliéderként ismert nagyméretű alakzatát, amely hét lapból áll, és valamennyi lap minden másikkal szomszédos.
 
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében Idén a megyéből 9 szakképző intézményből, 10 szakmából összesen 14 fő jutott be a döntőbe. A HSZC iskoláiból 3 tanuló ért el helyezést.
 
Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen
Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen A Magyar Majorette Szervezetek Szövetségével közösen rendezte meg a Crystal Dance Club a Hello Spring Open mazsorettfesztivált és -versenyt.