SportA dobogó legtetején

2017. október 29., vasárnap

A dobogó legtetején

Október 28-29-én a temesvári Nyugati Tudományegyetem Sportcsarnokában rendezték meg az U10, U12 és U14 korosztály számára a Európa Körversenyt, amely a sorozat következő állomása volt. Az esemény díszvendége a 2016-os Riói olimpiai bajnok, Ana Maria Cherenza volt.

A három korcsoportban és a vegyes amatőr kategóriában összesen 87 versenyző lépett a pástra.

A versenyen a hódmezővásárhelyi Csomorkány Vívó Sport Egyesület két tehetséges sportolóját indította Molnár Rékát és Wolf Esztert.

Wolf Eszter tavaly novemberben már indult ugyanezen a versenyen. (Cikkünk ITT!)

Akkor, a magyar U14-es válogatott színében a 3. helyen végzett. Az idén a klub színében versenyzett, mert a szövetség döntése alapján, őt egy későbbi versenyen szeretné versenyeztetni az U14-es magyar válogatott tagjaként. Tavasszal a lengyelországi Wroclawba utaznak.

A másik versenyzők a még egy évvel fiatalabb Molnár Réka volt, akinek ez volt az első Európai Körversenye. Molnár Réka egy gyengébb kezdés után fokozatosan javulva tudta hozni a formáját, sajnos a 8-ba jutásért vereséget szenvedett egy román vívótól. Végül a 14 lett.

Magyary Ágnes vezetőedző beszámolója szerint Wolf Eszter javítani szeretett volna előző évi 3. helyén, ezért nagy elszántsággal, tökéletes koncentrálással veretlenül került a 8-as döntőbe.

Elmondása szerint a 8-ba jutásért küzdött a legnagyobbat. A vívóidő lejártakor 8:5 volt az állás Wolf Eszter javára. Innen megállíthatatlan volt. Végül sikerült az előző évi 3. helyét az 1. helyre javítania.

Korosztályában a második helyen egy holland, a harmadikon egy román lány végzett.

Dr.Bubótól Bogyó és Babócáig

A Bessenyei Ferenc Művelődési Központban november 3-án és 5-én régi és mai rajzfilmeket is megtekinthetnek nemcsak a gyerekek, de szüleik is.
Újabb vereség ezúttal a szomszédtól

A sorsolás szeszélye folytán újra egy szegedi csapat, ezúttal Szeged KKSE ellen lépett pályára az NBI/B hétvégi fordulójában a HLKC Felnőtt csapata.
Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok

Az állattenyésztő szakma számára ma már európai hírű a kiállításra a hazai és külföldi kiállítók 50 ezer érdeklődőre számítanak idén is.
Lucien Hervé kiállítás Zürichben

A kiállításon az Elkán László néven, Hódmezővásárhelyen született fotográfus életművéből már ismert és korábban be nem mutatott fényképek láthatók.

Ismét remekeltek a Máté taekwondosok
Ismét remekeltek a Máté taekwondosok Május 18-án rendezték Budapesten az Ute Jégcsarnokában a  Hungarian Open 2024 Taekwondo Championship küzdelmeit.

Ballagás és sárgulás a Mezőgazdasági Karon
Ballagás és sárgulás a Mezőgazdasági Karon Május 17-én a ballagási ünnepség után, délután a sárgulási fogatos menet végigvonulva a városon a végzősök jelképesen búcsúztak Vásárhelytől, amely befogadta őket. Képekkel.

Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés
Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés 35 országból érkeztek vendégek és érdeklődők, hogy megnézzék a 31. kiállítást, amit a három nap alatt 54 028-an kerestek fel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek
Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek Gerendáson rendezte meg a Spárta Taekwon-do Klub a VII. Fehér Kupa és VII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt. Eredményekkel.